Noworodek gigant urodził się w Polsce. Myśleli, że to będą bliźniaki

Noworodek. Zdjęcie ilustracyjne Fot. Pixabay
REKLAMA

Największy noworodek urodzony siłami natury urodził się w Polsce. To chłopiec, Pawełek Linszet. Waży 5,270 kg i mierzy równo 60 cm.

Poród miał miejsce w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku. Kiedy mama chłopca p. Agnieszka przybyła w nocy do szpitala i myślano, że urodzą się bliźniaki. Po badaniach okazało się, że jednak to będzie jedno dziecko, chłopiec.

REKLAMA

Pani Magdalena Kukulska, starszy asystent na oddziale neonatologicznym, mówi:
– Chłopiec urodził się w stanie bardzo dobrym, otrzymał 10 punktów w skali Apgar, czyli maksymalną liczbę punktów, jaka jest możliwa przy ocenie stanu zdrowia. Jest piękny i zdrowy. Gratulacje należą się mamie, gdyż urodzenie tak dużego dziecka siłami natury jest zadaniem ekstremalnie trudnym -.

– Chłopiec to absolutny rekordzista. Podczas swojej wieloletniej praktyki lekarskiej pierwszy raz spotykam się z tak dużym noworodkiem, który przyszedł na świat siłami natury – powiedziała p. Kukulska.

Dla rodziców to jest już trzeci syn.

Źródło: Popularne

REKLAMA