Gorąco w Katowicach. Lewacy i ekolodzy starli się z policją

Marsz dla Klimatu, Dostawaca: PAP/Andrzej Grygiel
Marsz dla Klimatu, Dostawaca: PAP/Andrzej Grygiel
REKLAMA

W sobotę w Katowicach demonstrowali ekolodzy i lewacy z całego świata. Marsz dla Klimatu, zorganizowany przez Fundację Strefa Zieleni, przyciągnął 3 tys. ekologów i ich zwolenników. Podczas marszu doszło do starcia z policją. Są zatrzymani.

Niestety podczas przemarszu doszło do starć z policją i czynnej napaści na funkcjonariusza – napisał na Twitterze reporter Dziennika Zachodniego, Patryk Drabek.

REKLAMA

Kilka osób zostało zatrzymanych. Jedna uczestniczka marszu zasłabła.

– Mam informację o trzech osobach zatrzymanych w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej policjantów. Część jego uczestników blokowała przemarsz, nie chcąc się ruszyć póki policjanci nie zwolnią zatrzymanych – powiedziała rzeczniczka katowickiej policji podinsp. Aleksandra Nowara.

Wszyscy zatrzymani to Polacy.

Ostatecznie marsz ruszył dalej i potem już przebiegał spokojnie.

Źródło: twitter Patryk Drabek, „Dziennik Zachodni”

REKLAMA