
Katar wprowadził „podatek od grzechu”. 1 stycznia zaczęła bowiem obowiązywać podwyższona o 100 proc. akcyza na alkohol. Podatek ten ma być gestem dobrej woli władz, by grzesznicy nie pili wysokoprocentowych trunków.
Przypomnijmy, że Katar został wybrany przez FIFA organizatorem Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 2022 roku. I już teraz władze tego kraju chcą walczyć z „grzechem” przyjezdnych kibiców.
Bo tzw. podatek od grzechu przedstawiany jest przez władze kraju jako sposób na walkę ze szkodzącymi zdrowiu artykułami. 100-procentowy podatek został nałożony na wszystkie rodzaje alkoholu importowane do Kataru.
„Poskutkuje to wzrostem cen alkoholu o sto procent” – poinformowała w specjalnym liście Qatar Distribution Company, jedyny legalny sprzedawca alkoholu w tym kraju.
Jak podaje „The New York Times” ten podatek oznacza, że alkohol w tym kraju będzie jednym z najdroższych na świcie. Jako przykład amerykański portal podaje jaką cenę trzeba będzie zapłacić za 24-pak piwa. Taka przyjemność będzie kosztować nas 104 dolary!
Kibice piłki nożnej otrzymali potężny cios, od przyszłego gospodarza Mistrzostw Świata 2022.
Źródło: New York Times