
Błaszczak, Macierewicz, Brudziński, Dworczyk – to tylko niektóre z nazwisk wymienianych w kontekście plotek dotyczących zmian w rządzie Mateusza Morawieckiego po wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Dziennikarze „Super Expressu” dotarli do nieoficjalnych informacji dotyczących zmian jakie mają nastąpić do eurowyborach. Zdaniem anonimowych informatorów raczej nie powinniśmy się spodziewać „szokujących” roszad.
Jedną z pewniejszych informacji podawanych przez dziennikarzy SE jest fakt, iż do rządu nie powróci Antoni Macierewicz. Zdaniem polityka PiS będącego blisko Jarosława Kaczyńskiego, pomimo, że były minister wyraża chęć ponownej pracy w MON to jednak „góra” uważa, iż byłby to strzał w kolano przed wyborami parlamentarnymi.
„Nawet jeśli jego były współpracownik, Bartłomiej M. wyszedłby z aresztu, i tak Macierewicza nikt by nie wpuścił do rządu. Mielibyśmy zbyt dużo do stracenia gdybyśmy się na to zgodzili, choć dochodzą do nas słuchy, że Antoni bardzo chciałby wrócić” – tłumaczy informator.
Do ciekawej wymiany może dojść w MSWiA. Obecny szef resortu, z dużym prawdopodobieństwem, zostanie europosłem, a w związku z tym na jego miejsce powróci Mariusz Błaszczak. Minister obrony narodowej zdaniem Jarosława Kaczyńskiego świetnie sprawdzał się w poprzedniej roli i w związku z tym powinien powrócić na to stanowisko. Jego miejsce w MON miałby zająć szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.
Źródło: SE.pl / NCzas.com
![Protest nauczycieli w Brukseli zamienił się w ostre zamieszki. Płonęły rowery [VIDEO] Zamieszki w Brukseli po śmierci 17-latka we Francji.](https://nczas.com/wp-content/uploads/2023/06/bruksela-zamieszki-100x70.jpg)

![Czy Polska dobrze wykorzystuje unijne środki? Polacy podzieleni [SONDAŻ]](https://nczas.com/wp-content/uploads/2024/05/polska-unia-skarbonka-100x70.webp)

![Kuźniar u Wysockiej-Schnepf broni Zełeńskiego i twierdzi, że Nawrocki powinien wysłać list. Korwin-Mikke: A czy Zełeński to zrobił? [VIDEO]](https://nczas.com/wp-content/uploads/2026/01/korwin-mikke-prime-show-100x70.jpg)


