
Wicemarszałek Stanisław Tyszka został wyrzucony ze struktur Kukiz’15 – tak wynika z oświadczenia prezes okręgu podwarszawskiego i ustaleń dziennikarza Marcina Dobskiego. Sam Stanisław Tyszka zaprzecza tym doniesieniom.
Przypomnijmy, że niedawno byli działacze Kukiz’15 na Śląsku rozwiązali struktury w trzech miastach i przystąpili do Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy. Teraz jedna z czołowych postaci ruchu Pawła Kukiza – Stanisław Tyszka, miał zostać usunięty z podwarszawskich struktur Kukiz’15.
– 29 marca odbyło się walne zgromadzenie okręgu podwarszawskiego stow. Kukiz’15. Działacze jednogłośną decyzją wyrzucili ze struktur wicemarszałka Tyszkę @styszka (i 13 innych osób). Powód? Zerowa aktywność w terenie i NIEPŁACENIE składek od 2016 r. – napisał wczoraj na Twitterze Dobski.
29 marca odbyło się walne zgromadzenie okręgu podwarszawskiego stow. Kukiz'15. Działacze jednogłośną decyzją wyrzucili ze struktur wicemarszałka Tyszkę @styszka (i 13 innych osób). Powód? Zerowa aktywność w terenie i NIEPŁACENIE składek od 2016 r.
Dobry przykład dla innych. pic.twitter.com/wMbLCPG7Mk
— Marcin Dobski (@szachmad) April 11, 2019
Sam wicemarszałek Tyszka zaprzecza tym ustaleniom, nie robi tego jednak zbyt przekonująco. – Jestem w stowarzyszeniu też :-) To jest klasyczny fake news – napisał najpierw Tyszka. – Proszę pisać na Berdyczów, albo bezpośrednio do Konfederacji – dodał po chwili.
Stanisław Tyszka twierdzi ponadto, że Dobski jest narzędziem w rękach „marginalnej” grupy politycznej, mając na myśli oczywiście Konfederację KORWiN Braun Liroy Narodowcy.
– Nie zostałem znikąd wyrzucony. Składki mam opłacone. To jest wszystko głupawa gra marginalnej grupy politycznej, której narzędziem jest niestety pan Dobski – stwierdził Tyszka.
Dobski z kolei w odpowiedzi na to opublikował oświadczenie prezesa okręgu podwarszawskiego. – Jedną z uchwał jaką podjęło jednogłośnie Walne, było usunięcie w sposób trwały kilkunastu Członków niepłacących składek i nie uczestniczących w życiu okręgu – czytamy w oświadczeniu.
– Wszyscy członkowie (…) otrzymali drogą mailową informację dotyczącą Walnego i jego uchwał, w tym wszyscy, którzy zostali uchwałą Walnego usunięci. Marszałek Tyszka również taką dokumentację drogą mailową otrzymał – dodano.
W związku z tym, że osoby z @KUKIZ15 próbują podważać moje ustalenia dot. tego, że marszałka Tyszkę wyrzucono ze struktur stow. K'15 za NIEPŁACENIE składek od 2016 r., przedstawiam oświadczenie pani prezes okręgu podwarszawskiego.
Pozdrawiam. 😉 pic.twitter.com/7McxtTKd3G
— Marcin Dobski (@szachmad) April 12, 2019