
Upały w Polsce nie odpuszczają. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało alerty pogodowe dla 5 województw. Na ich terenie temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza.
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed wysokimi temperaturami jakie wystąpią dziś w Wielkopolsce, na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim, na Kujawach, a także w województwie lubuskim. Temperatura w cieniu może dochodzić tam do 32 stopni.
Na pozostałych obszarach kraju także panować będzie gorąca, letnia pogoda. Nieco chłodniej będzie tylko na wschodzie i południu kraju gdzie synoptycy spodziewają się temperatury maksymalnej 25°C do 28°C.
Temperatury odczuwalne będą na szczęście nieco niższe ze względu na wiatr. Będzie on wiał z umiarkowaną siłą, a silniejsze porywy, do 80 km/godz., mogą się pojawić jedynie w trakcie burz.
Te spodziewane są w drugiej połowie dnia, na południu, centrum i wschodzie kraju. Wieczorem burze i opady mogą także wystąpić na krańcach zachodnich. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz na ogół do 20 mm, jedynie na Podlasiu, Mazurach i zachodzie Dolnego Śląska do 30 mm.
Wielkopolska, Pomorze i Pomorze Zachodnie, Kujawy, a także województwo lubuskie – to regiony w których dzisiaj będzie najgoręcej (do 32°C). Odpoczywając nad wodą nie zapominajcie o zasadach bezpieczeństwa – tylko wczoraj w Polsce utopiły się 4 osoby. #IMGW #pogoda pic.twitter.com/rwzr7nA6mh
— RCB (@RCB_RP) June 6, 2019
Źródło: Twitter @RCB_RP/IMGW

![„Zmień zawód”. Konfederacja uderza w rządową ustawę dopłat dla artystów [VIDEO] Posiedzenie Sejmu.](https://nczas.com/wp-content/uploads/2023/04/sejm-posiedzenie-100x70.jpg)
![Niedźwiedź biegał po rynku w Przemyślu. Prezydent z apelem do mieszkańców [VIDEO] Niedźwiedź w Przemyślu.](https://nczas.com/wp-content/uploads/2026/06/niedzwiedz-przemysl-100x70.jpg)


![Braun: Polak płaci, a Żydzi zarządzają. Idziemy, żeby z tym skończyć [VIDEO]](https://nczas.com/wp-content/uploads/2026/01/grzegorz-braun-grosz-100x70.jpg)


