
U nas już to w sumie było, ale w Tajlandii mocno „przeżywają”, że do parlamentu tego kraju weszło czterech deputowanych – transseksualistów. Chociaż Królestwo Tajlandii jest tolerancyjne dla różnych zboczeń i orientacji seksualnych, to przebierańcy w roli posłów budzą i tam wiele kontrowersji.
Marszałek izby w czasie zaprzysiężenia deputowanych wezwał do tego aktu np. „pana” Tanwarina, choć ten uważa się za kobietę. Swoją drogą jego „przebieranka” wydaje dużo bardziej kobiecym kamuflażem, niż w przypadku byłego już posła „trangenderowego” z Polski.
Parlament Tajlandii liczy 745 parlamentarzystów. Parlamentarny „Klub LGTB” może też dopełnić kilku deputowanych, którzy są zadeklarowanymi gejami.
Thai Transgender Parliamentarians Make Historical past
Tanwarin Sukkhapisit is certainly one of…https://t.co/x62gn4MOp6… pic.twitter.com/gUoCOQIgXw— Indocen (@nam_indocen) June 6, 2019
Lobby LGTB uważa, że jest nadal „prześladowane” w miejscach pracy i szkolnictwie. W rzeczywistości jest ono dość silne i promowane w reklamach, kinematografii, czy świecie mody. W Tajlandii co roku organizuje się też konkursy piękności „Miss Tiffany” dla osób transpłciowych.
Tanwarin Sukkhapisit, Shane Bhatla, and Pauline Ngarmpring are three #transgender leaders re-shaping advocacy at a crucial moment for Thai democracy. I met with all three of them for this blog piece: https://t.co/8iKNIykdsh
— Kayley Whalen (@TransWorldView) May 27, 2019
W Tajlandii dopuszczono oficjalne związki homoseksualne, chociaż takie pary żądają teraz pełni praw małżeńskich, łącznie z prawem do posiadania dzieci lub ich adopcji. „Postęp” w tym kraju znacznie przyspieszył, chociaż uważa się, że większość buddyjskiego społeczeństwa Królestwa jest nadal dość konserwatywna.
As the first transgender prime minister candidate, Pauline Ngarmpring doesn't expect to win. But she hopes she can push for change in Thailand. https://t.co/hCibljwcl4 pic.twitter.com/nLbN8FC0zT
— SCMP News (@SCMPNews) March 21, 2019