
Syllogomania to patologiczne zbieractwo i obsesja gromadzenia rzeczy. Dla 78-letniego Francuza skoczyło się to pobytem w szpitalu. Zgromadził w swoim mieszkaniu 24 tony rozmaitych odpadów.
Mieszkanie przy ulicy Saint-Savournin w centrum Marsylii staruszek zamienił w wielki śmietnik. Nie przeszkadzało to jednak sąsiadom, a do interwencji służb doszło dopiero wtedy, kiedy stracił przytomność i został w stanie krytycznym przewieziony do szpitala.
Sąsiedzi odnaleźli go nieprzytomnego i wezwali pogotowie. U mężczyzny stwierdzono tzw. zespół Diogenesa, polegający na skrajnym zaniedbywaniem higieny osobistej oraz minimum sanitarnego w mieszkaniu.
Do wyczyszczenia zajmowanego lokalu użyto kilkanaście wywrotek. Mężczyzna mieszkał bez wody i prądu, a jego pasją było zbieractwo. Po pobycie na oddziale reanimacji, umieszczono go na psychiatrii. Ma jednak szybko wrócić do domu i wątpliwe, by ze swojej pasji zrezygnował…
Źródło: Actu 17

![Piekło zamarzło. Kowal krytykuje Zełeńskiego i stwierdza, że to on odpowiada za kryzys między Warszawą a Kijowem [VIDEO] Paweł Kowal. / Foto: screen sejm.gov.pl](https://nczas.com/wp-content/uploads/2024/02/Kowal-ok-100x70.jpg)
![AfD liderem sondaży. Mają jednak słaby punkt [SONDAŻ] AfD](https://nczas.com/wp-content/uploads/2023/07/afd-alternatywa-dla-niemiec-100x70.jpg)





