Joanna Scheuring-Wielgus do nowo wybranej marszałek Witek: „Niech Pani zlikwiduje plastik w Sejmie”

Joanna Scheuring-Wielgus/Foto: PAP
Joanna Scheuring-Wielgus/Foto: PAP
REKLAMA

Joanna Scheuring-Wielgus już od dawna pokazuje, że jest całkowicie „zielona” w temacie polskiej polityki, dlatego jej ekoszaleństwo nikogo nie dziwi. Według najbardziej znanej „miłośniczki” psów w polskim Sejmie, plastik w parlamencie naprawdę jest jednym z ważniejszych problemów państwa.

Joanna „Szlezwig-Holstein” postanowiła przy okazji wyboru nowego marszałka przypomnieć o sobie wyborcom. Tym razem na szczęście nie porzuciła żadnego psa, a jedynie przedstawiła kilka swoich „poważnych” postulatów.

REKLAMA

Najbardziej zmiennopartyjna posłanka tej kadencji Sejmu ma do nowej marszałek trzy gorące prośby. Pierwszą rzeczą, którą powinna uczynić „marszałkini” (czemu nie „marszałka” albo „marszała”?) jest zdymisjonowanie Agnieszki Kaczmarskiej i Andrzeja Grzegrzółki.

– W zasadzie to głosowanie będzie tylko formalnością. Wiemy, że pani Witek zostanie marszałkiem, marszałkinią Sejmu, więc ja mam trzy zadania dla Pani – zaczęła.

– Uważam, że pierwszą rzeczą, którą powinna pani zrobić, to zdymisjonować w trybie natychmiastowym dyrektorkę Kancelarii Sejmu panią Agnieszkę Kaczmarską oraz dyrektora biura prasowego Sejmu pana Andrzeja Grzegrzółkę za to że kłamali i nadal kłamią. Okłamywali dziennikarzy i nieudostępniali im prawdziwych informacji – mówiła posłanka.

Drugą rzeczą, która jest według zmiennopartyjnej Joanny ważna jest likwidacja „czarnej listy” osób, które nie mają wstępu od Sejmu.

– Jest bardzo dużo obywateli i obywatelek, którzy nie mają wstępu do polskiego parlamentu – powiedziała Sheuring-Wielgus.

Trzecia rzeczą, którą pani Joanna uważa za palący problem jest… plastik w sejmie.

– I ostatnia – trzecia rzecz – jeśli chce Pani rzeczywiście zrobić coś dobrego przez te 1,5-2 miesiące to niech pani zlikwiduje plastik w Sejmie. To skandal, że w XXI wieku mamy plastik tutaj w kuluarach sejmowych – stwierdziła zielona posłanka Wiosny.

Źródło: DoRzeczy.pl

REKLAMA