Na nczas.com publikujemy wybrane teksty z tygodnika, teksty napisane przez naszych autorów specjalnie na potrzeby portalu oraz teksty osób, których publicystyka zwykle nie trafia na łamy gazety. Aby uzyskać dostęp do wszystkich artykułów z bieżącego numeru należy wykupić:
● pojedyncze e-wydanie (plik pdf, który prześlemy na Twój adres email – 4 zł za e-numer) ● e-wydanie roczne (52 e-numery – w tym numery podwójne – w plikach pdf, które co tydzień będziemy wysłać na Twój adres e-mail) więcej informacji można znaleźć tutaj (kliknij)
SZCZEGÓLNIE POLECAMY W TYM NUMERZE
DEFINIOWANIE „ANTYSEMITYZMU”: Nie doszło do żadnej uchwały polsko-izraelskiej, która miała potępić określenie „polskie obozy śmierci”; nie było też żadnych „apeli”. Właściwie nie było nic – poza grupką oficjeli niższej rangi i byłych więźniów. Fiasko to tłumaczono niedorzecznie faktem, że nie przybył do Krakowa Juli Edelstein, przewodniczący Knesetu, bo właśnie zmarła mu żona – jakby wydarzenia rodzinne mogły decydować o posunięciach międzynarodowych. Szewach Weiss, w swój zwykły krętacki sposób, próbował fiasko tuszować, oznajmiając, że „mimo braku rezolucji został wysłany czytelny sygnał”. Czytelny dla kogo i jak – tego nie wyjaśniał. Czytaj na stronie XXXVI e-wydania.
NAZIŚCI W NATARCIU: Nagła eksplozja przemocy na Majdanie zdumiała wszystkich. Majdan był bowiem pojmowany dotąd jako pokojowe zgromadzenie, którego uczestnicy protestują, okupując główny plac ukraińskiej stolicy. Tymczasem wydarzenia z ostatnich dni unaoczniły, że wśród ukraińskiej opozycji jest skrzydło skrajne, nie uznające liderów pokojowego protestu. Na Majdanie powstał tzw. Prawy Sektor, rządzący się swoimi prawami. Okazało się, że skupił on pod swymi skrzydłami wszystkich ekstremistów różnych maści, przy których narodowo-socjalistyczna, nazistowska Swoboda zaczęła się wydawać pokojową organizacją. Więcej na stronie XXIII e-wydania.
SPIS TREŚCI
KRAJ
● Nazywać rzeczy po imieniu – Janusz Korwin-Mikke
● Niestabilna partia Gowina – Grzegorz Jakubowski
● Co się budzi na Majdanie – z X. TADEUSZEM ISAKOWICZEM-ZALESKIM rozmawia Rafał Pazio
● Podwójne standardy – Leszek Szymowski
● Najciemniej pod latarnią – Marian Miszalski
● Uziemiona Gdynia – Zdzisław Kościelak
● Urzędnicze marnotrawstwo – Tomasz Cukiernik
● Unieważnianie „wielkich” reform – Krzysztof M. Mazur
ŚWIAT
● Belgia: Dobijanie dzieci – Olgierd Domino
● Ukraina: Naziści w natarciu – Marek A. Koprowski
● UE: Groźby europosłów – Tomasz Mysłek
● USA: Więcej przywilejów dla dewiantów – Paweł Łepkowski
● Izrael: Dzięki ci, żydostanie – Kataw Zar
● Portoryko: Bogaty port bankrutem – Natalia Dueholm
PUBLICYSTYKA
● Definiowanie „antysemityzmu” – Bogusław Wolniewicz, Zbigniew Musiał
● Gra o Wielkie Chiny – Radosław Pyffel
● Jak za panią matką – Wojciech Grzelak
FELIETONY
● Stanisław Michalkiewicz
● Janusz Korwin-Mikke
● Marek Jan Chodakiewicz
● Adam Wielomski
STAŁE DZIAŁY
● Postępy…
● Czarna Księga
● Największe Głupstwo Tygodnia
● Szachy
● Brydż
● W pajęczynie
● Książka tygodnia
● Film tygodnia
zachęcam do odwiedzenia internetowej księgarni nczas.com