
Mamy prywatnych inwestorów w piłce nożnej, którzy podlegają pod rachunek ekonomiczny i muszą rywalizować, ze spółkami skarbu państwa, które dla celów politycznych inwestują w sport – stwierdził Sławomir Mentzen, kandydat Konfederacji w wyborach parlamentarnych.
W rozmowie z NCzas TV, Sławomir Mentzen tłumaczył jedną z ustaw, która znajduje się w pakiecie „100 ustaw Mentzena”. Dotyczy ona finansowania sportu i turystyki z budżetu państwa.
Jak podkreślił, takowe finansowanie trzeba natychmiast powstrzymać, ponieważ nie może dochodzić do sytuacji, że czyjeś hobby jest opłacane z budżetu państwa.
Jeżeli ktoś ma hobby polegające na np. podnoszeniu ciężarów, lub biegu dookoła boiska, to niech to realizuje z własnych pieniędzy albo znajdzie na to sponsora. Robert Kubica przez lata utrzymywał się z prywatnego sponsoringu i zaszedł bardzo daleko, a kiedy teraz sponsoruje go Orlen to idzie mu trochę gorzej – podkreślił Sławomir Mentzen.
Nie chcielibyśmy doprowadzić do sytuacji, gdy spółki skarbu państwa i samorządy monopolizują rozgrywki piłkarskie w Polsce. Nie chciałbym, żebyśmy byli w pozycji Rosji czy Ukrainy, gdzie państwo reguluje nawet takie kwestie jak rozgrywki ligowe – dodał.



![Szokująca zbrodnia we Włoszech. Imigranci w biały dzień spalili żywcem swoich zakładników [VIDEO] Włochy zamierzaja jak najszybciej pozbywać się nielegalnych imigrantów z Afryki. Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay](https://nczas.com/wp-content/uploads/2023/07/nielegalni-imigranci-wlochy-repatriacje-100x70.jpg)



![Protest nauczycieli w Brukseli zamienił się w ostre zamieszki. Płonęły rowery [VIDEO] Zamieszki w Brukseli po śmierci 17-latka we Francji.](https://nczas.com/wp-content/uploads/2023/06/bruksela-zamieszki-100x70.jpg)
