
Tuż przed weekendem Michał Krupiński złożył rezygnację z funkcji prezesa banku Pekao. Nie wiadomo co było powodem tej decyzji.
Prezes państwowego Pekao złożył rezygnację z pełnionej funkcji ze skutkiem natychmiastowym. Jego następcą zostanie dotychczasowy wiceprezes Marek Lusztyna.
Pekao jest częścią grupy PZU. Po wygranych przez PiS wyborach Krupiński został prezesem PZU. W 2017 roku stanął na czele zrepolonizowanego banku Pekao.
Krupiński w 2006 roku był najmłodszym wiceministrem (skarbu) w pierwszym rządzie PiS. Wcześniej był członkiem Fundacji Klub Obywatelski Ryszarda Petru, która działała m.in. w ramach projektu „Razem w Europie”, zachęcającym Polaków do głosowania za wejściem do Unii Europejskiej.
Na studiach angażował się w pracę przy kampanii wyborczej Unii Wolności.
Źródło: Money.pl / Gazeta Finansowa

![Minuta ciszy dla Henry’ego Nowaka w Sejmie. Nie wszyscy wstali. „A może takiej Polski właśnie chcecie?” [FOTO]](https://nczas.com/wp-content/uploads/2026/06/sejm-henry-nowak-100x70.jpg)




![Horror w Brierfield. Dziewczyna zaatakowana nożem w biały dzień. Władze i media milczą o pochodzeniu sprawcy [VIDEO]](https://nczas.com/wp-content/uploads/2026/06/briefield-atak-100x70.jpg)

