WHO: Europa stała się teraz epicentrum pandemii koronawirusa

PILNE. Obrazek ilustracyjny nczas.com/koronawirusem/koronawirusa
PILNE. Obrazek ilustracyjny nczas.com
REKLAMA

Europa stała się teraz epicentrum pandemii koronawirusa – powiedział w piątek w Genewie szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. Podkreślił, że do tej pory życie w wyniku zakażenia koronawirusem straciło na całym świecie 5 tys. osób.

Tedros wezwał wszystkie kraje do podwojenia” wysiłków w walce z Covid-19.

Zdaniem szefa WHO pandemia nie oznacza, że kraje powinny poddawać się w walce z koronawirusem. „Pomysł przechodzenia od etapu powstrzymywania pandemii do łagodzenia jej skutków jest błędny i niebezpieczny” – oświadczył Tedros.

REKLAMA

Zaznaczył, że zachowując strategię ograniczania, wszystkie kraje muszą „zachować równowagę między ochroną zdrowia, zapobieganiem zakłóceniom gospodarczym i społecznym oraz poszanowaniem praw człowieka”. (PAP)

REKLAMA