Koronawirus zaatakował Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej

Żołnierz Wojska Polskiego. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: Wojsko Polskie
Żołnierz Wojska Polskiego. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: Wojsko Polskie
REKLAMA

U 74 żołnierzy i 36 pracowników w wojska stwierdzono koronawirusa – poinformowała we wtorek minister obrony Mariusz Błaszczak.

Szef MON, który podsumował zaangażowanie wojska w zwalczanie pandemii podczas Świąt Wielkanocnych, dodał, że wyzdrowiało sześciu żołnierzy i dwóch pracowników resortu obrony.

Błaszczak przypomniał, że Wojsko Polskie wspiera Straż Graniczną i policję, zapewnia transport materiałów medycznych z lotnisk, WOT opiekują się osobami starszymi, w tym kombatantami, a wojskowi psychologowie służą telefonicznie pomocą osobom objętym kwarantanną. (PAP)

REKLAMA
REKLAMA