
REKLAMA
Wiosna 2020 przynosi nam rekordowy wzrost cen jabłek, które podrożały aż o 74 procent. Tak źle nie było jeszcze nigdy, jednak rosną nie tylko ceny jabłek, ale wszystkich produktów spożywczych. O wiele droższe są m.in. mięsa i wędliny.
Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w marcu 2020 r. w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku wzrosły o 4,6 proc. Szczególnie ciężka sytuacja jest w przypadku żywności.
W ciągu roku w sklepach najbardziej zdrożały owoce i mięso. – Na Mazowszu ceny jabłek wzrosły o 74 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem – poinformował Główny Urząd Statystyczny.
REKLAMA
Tak źle nie było jeszcze nigdy. – Ser żółty, mleko czy jogurt podrożały średnio o 5-7 procent – dodał GUS. Ponadto wzrosły ceny pieczywa, które też obecnie jest droższe o ok. 6 procent.
Dużo gorzej wygląda sytuacja w przypadku mięs i wędlin. Za te trzeba zapłacić o 20-30 procent więcej. Jednak i tak nie jest to najwyższy wzrost cen, najbardziej podrożały warzywa i owoce.
Źródło: money.pl
REKLAMA

![Kuźniar u Wysockiej-Schnepf broni Zełeńskiego i twierdzi, że Nawrocki powinien wysłać list. Korwin-Mikke: A czy Zełeński to zrobił? [VIDEO]](https://nczas.com/wp-content/uploads/2026/01/korwin-mikke-prime-show-100x70.jpg)



![„Przecież to zdrada jest”. Biejat pojawiła się w ukraińskojęzycznej TVP. Padły skandaliczne słowa o Rzezi Wołyńskiej [VIDEO]](https://nczas.com/wp-content/uploads/2026/06/magdalena-biejat-100x70.jpg)

