Groził bronią myśliwemu. Teraz może trafić do więzienia na lata

groził myśliwemu Zdjęcie ilustracyjne -myśliwy. Foto: pixabay
Zdjęcie ilustracyjne/myśliwy. Foto: pixabay
REKLAMA

Do nietypowego zdarzenia doszło w gminie Żmudź na Lubelszczyźnie. Policjanci zatrzymali bowiem 40-latka, który groził bronią gazową myśliwemu. Jak się okazało, sam chciał nielegalnie polować na sarny.

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem, w jednym z lasów w gminie Żmudź. Chełmscy policjanci dostali zgłoszenie, że jakiś mężczyzna grozi pozbawieniem życia napotkanemu myśliwemu. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany 40-latek nie tylko groził bronią gazową, lecz także posiadał karabinek pneumatyczny w miejscu zamieszkania. Najprawdopodobniej tym drugim również się posługiwał.

Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna przebywał w lesie, ponieważ chciał nielegalnie „pozyskać sarny”. Został jednak spłoszony przez myśliwych.

REKLAMA

40-latkowi postawiono zarzuty naruszenia zasad wykonywania polowania oraz stosowania gróźb. Mężczyzna został także doprowadzony do prokuratury. Tam postanowiono zastosować wobec niego środek zapobiegawczy – w postaci policyjnego dozoru. Grozi mu do 5 lat za kratkami.

Źródło: lublin112.pl

REKLAMA