
Kto stoi za spółkami ministra zdrowia? Tomasz Sommer prześwietla tajemnicze związki Łukasza Szumowskiego.
We wtorek posłowie opozycji ujawnili, że Łukasz Szumowski przez 56 dni nadzorował Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Wówczas procedowane były wnioski o dotacje złożone przez spółki brata i żony Szumowskiego.
Rodzinę ministra zalał wówczas deszcz pieniędzy z Centrum. Sprawa jest o tyle szokująca, że minister kłamał jakoby nie sprawował kontroli nad NCBiR.
Z kolei redaktor naczelny „Najwyższego Czasu!” Tomasz Sommer ujawnił treść listu, jaki otrzymał od jednego informatorów. Wskazano w nim na dość mało znaną informację o inwestorze spółek Szumowskich.
A jest nim najbogatszy Polak Michał Sołowow. Sommer zwrócił uwagę, że w 2016 roku do spółek Szumowskich na chwilę przestały trafiać granty.
To o tyle ciekawe, że wówczas wybuchła afera wokół NCBiR. Jak opisywały wówczas media agenci CBA weszli do spółek Sołowowa, które otrzymywały dotacje z NCBiR.
Zdaniem informatora Sommera Sołowow kontroluje w spółce Szumowskich ok. 33 proc. udziałów.
Źródło: NCzasTV