
Co najmniej siedem osób zginęło, a ponad 60 zostało rannych w niedzielę w eksplozji samochodu pułapki w północno-zachodniej Syrii, na terenach kontrolowanych przez siły tureckie w prowincji Aleppo – poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
„Na rondzie prowadzącym do przejścia granicznego z Turcją wybuchł samochód pułapka” – powiedział dyrektor Obserwatorium Rami Abdel Rahman, cytowany przez AFP. Dodał, że zginęło siedem osób, z których pięć było cywilamiPonad 60 osób jest rannych, w tym kobiety i dzieci.
Do eksplozji doszło w okolicach miasta Azaz, kontrolowanego przez siły syryjskich rebeliantów i turecką armię.
Turecka agencja prasowa Anatolia oskarżyła o przeprowadzanie ataku kurdyjskie milicje pod nazwą Ludowe Jednostki Samoobrony (YPG), z którymi siły tureckie toczą regularne walki. Zakomunikowano, że w eksplozji zginęło pięć osób, a 85 zostało rannych.
Jak pisze AFP, Obserwatorium uważa, że za atakiem mogą stać siły związane z Państwem Islamskim, ponieważ oddziały syryjskich rebeliantów i armia turecka nasiliły w ciągu ostatnich tygodni ataki na grupy dżihadystyczne.
AFP przypomina, że wojna w Syrii, która rozpoczęła się w 2011 roku z upływem lat stawała się coraz bardziej złożona. W walkach biorą udział grupy dżihadystyczne i wojska innych krajów. Konflikt pochłonął już życie ponad 380 tys. ludzi, a miliony Syryjczyków zostało zmuszonych do ucieczki ze swoich domów.
W niedzielę w Syrii odbywały się wybory parlamentarne.


![Piekło zamarzło. Kowal krytykuje Zełeńskiego i stwierdza, że to on odpowiada za kryzys między Warszawą a Kijowem [VIDEO] Paweł Kowal. / Foto: screen sejm.gov.pl](https://nczas.com/wp-content/uploads/2024/02/Kowal-ok-100x70.jpg)
![AfD liderem sondaży. Mają jednak słaby punkt [SONDAŻ] AfD](https://nczas.com/wp-content/uploads/2023/07/afd-alternatywa-dla-niemiec-100x70.jpg)




