PILNE! Ścieki znów trafiają do Wisły. Trzaskowski zapewniał, zapewniał a wyszło jak zwykle

Oczyszczalnia ścieków "Czajka", Rafał Trzaskowski Źródło: PAP, collage
Oczyszczalnia ścieków "Czajka", Rafał Trzaskowski Źródło: PAP, collage
REKLAMA

Stołeczne MPWiK znów zrzuca ścieki do Wisły. Popsuła się jedna z pomp tłoczących nieczystości do tymczasowego kolektora ułożonego na moście pontonowym. Ścieki płyną tylko jedną nitką bypassa.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji poinformowało w poniedziałek na swojej stronie internetowej, że ścieki z lewobrzeżnej Warszawy są transportowane do oczyszczalni „Czajka” jedną nitką tymczasowego rurociągu na moście pontonowym. Druga pozostaje wyłączona z powodu usterki jednej z pomp. Część nieczystości jest zrzucana do Wisły.

MPWiK zapewniło, że intensywnie pracuje nad przywróceniem pełnej funkcjonalności układu. „Szacujemy, iż naprawa pompy wysokiej na 3 m, o wadze ponad 6 ton potrwa do godzin porannych 29.09.2020 r.” – czytamy w komunikacie.

REKLAMA

Jeszcze we worek (22. września) Trzaskowski zapewniał, że od niedzieli ścieki już na pewno do Wisły nie wpadną. Prezydent stolicy zaznaczał, że „jest to dobra wiadomość” i „zaledwie pierwszy krok na trudnej drodze do rozwiązania problemu”.

Do awarii układu przesyłowego doszło 29 sierpnia rano. W ubiegłym tygodniu uruchomiono dwie nitki bypassa, którym ścieki płynęły do oczyszczalni Czajka. Do tego czasu do Wisły trafiło ponad 5 mln sześc. nieczystości.

Źródło: PAP, radiomryja.pl

REKLAMA