„Zamek Kulczyka” w Stobnicy. Jest akt oskarżenia przeciwko sześciu osobom

"Zamek" w Puszczy Noteckiej. / fot. Facebook/Zawiadowca Historii
"Zamek" w Puszczy Noteckiej. / fot. Facebook/Zawiadowca Historii
REKLAMA

Poznańska prokuratura złożyła do sądu akt oskarżenia przeciwko sześciu osobom w sprawie budowy zamku w Stobnicy. Wśród oskarżonych są architekt, inwestorzy oraz inspektorzy lokalnego nadzoru budowlanego. O sprawie poinformowało Radio ZET.

Akt oskarżenia dotyczy kontrowersyjnej budowy zamku w Puszczy Noteckiej, na chronionym obszarze Natura 2000. Pierwsze informacje o tym przedsięwzięciu pojawiły się w połowie 2018 roku. Wówczas sprawą zainteresowały się Prokuratura Krajowa oraz Wody Polskie, a internauci ochrzcili monumentalną budowlę mianem „Zamku Kulczyka”.

Na początku pojawiły się informacje, że inwestorem jest Dominika Kulczyk, córka Jana Kulczyka. Informacja ta okazała się jednak nieprawdziwa. Na jaw wyszło, że za budowę odpowiada D.J.T. Sp.z.o.o. Kontrowersje budzi fakt, że spółka otrzymała pozwolenie na budowę na chronionym obszarze.

REKLAMA

Teren budowy obejmuje niemal dwa hektary i jest położony na sztucznej wyspie. Budowla ma 14 pięter, na których zaplanowano 46 luksusowych apartamentów dla ponad 100 osób.

Teraz jednak prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia.

– Jest akt oskarżenia w sprawie budowy kontrowersyjnego zamku w Stobnicy w Wielkopolsce. Prokuratura Okręgowa w Poznaniu oskarżyła w tej sprawie sześć osób: architekta, inwestorów, a także inspektorów lokalnego nadzoru budowlanego i urzędników starostwa w Obornikach – ustaliła reporterka Radia ZET Danka Woźnicka.

Źródła: Radio ZET/nczas.com

REKLAMA