Punktualnie o 15:00 wyruszył ulicami Warszawy tegoroczny Marsz Niepodległości idący pod hasłem „My chcemy Boga”.
Uczestnicy idą od ronda Dmowskiego, przez Aleje Jerozolimskie, Most Poniatowskiego i Wybrzeże Szczecińskie na błonia PGE Narodowego, gdzie odbędą się okolicznościowe wystąpienia i koncert.
Marsz poprzedziła już msza święta o godz. 12:00 w kościele pw. św. Barbary na ul. Nowogrodzkiej w Warszawie.
Od 14:00 na rondzie Dmowskiego trwały przemowy uczestników wydarzenia oraz występy grup muzycznych, a o 15:00 Marsz ruszył wzdłuż Alei Jerozolimskich.

Celem Marszu są błonia PGE Narodowego, gdzie odbędą się okolicznościowe przemówienia oraz koncerty, na których wystąpią Basti&Klipo, Karat i Irydion.
Wielu uczestników ma na ramionach opaski, często z kotwicą Polski Walczącej.
Wznoszone są okrzyki „Bóg, honor, ojczyzna”. Trwają też przemówienia organizatorów marszu i gości z zagranicy m.in. z Hiszpanii, a także z Włoch, którzy podkreślali znaczenie i wartość patriotyzmu dla państwa.
W wielu bocznych uliczkach dookoła ronda Dmowskiego znajdują się znaczne siły policji, które zabezpieczają marsz.
Jak podaje warszawska policja, wstrzymany jest ruch pojazdów w al. Jerozolimskich – od ul. E. Plater do ronda de Gaulle’a. Zamkniętych jest także wiele okolicznych ulic.
Sporadycznie odpalane są świece dymne i race. Wśród transparentów są m.in. takie związane z zakazem aborcji.
Przestrzeń powietrzną patroluje policyjny helikopter. (PAP)
Zobacz też: Policja usunęła kontrmanifestację Obywateli RP. „Za ręce i nogi do radiowozów” [VIDEO]
Zobacz też: Tak warszawiacy powitali Tuska. Gwizdy i buczenie w czasie oficjalnych uroczystości [VIDEO]