
W Izraelu trzecia dawka szczepionki przeciw Covid-19 będzie już od 1 sierpnia dostępna dla osób po 60. roku życia – poinformowały w czwartek miejscowe media. Ma być to preparat firm Pfizer/BionTech.
Dodatkowa kampania szczepień ma pomóc w walce z rozprzestrzeniającym się wysoce zakaźnym wariantem koronawirusa, Delta.
Radio Kan i stacja telewizyjna Chanel 13 poinformowały, że dyrektor generalny w resorcie zdrowia Izraela prof. Hezi Lewi przekazał już kierownictwu placówek medycznych, w których podawano szczepionkę Pfizera, iż od najbliższej niedzieli mogą rozpocząć szczepienie tzw. dawką przypominającą osoby po 60. roku życia.
Koncern Pfizer oświadczył w środę, że uważa, iż dodatkowa trzecia dawka szczepionki pomoże utrzymać skuteczną ochronę przed zachorowaniem na Covid-19. Amerykański koncern twierdzi także, że awaryjne szczepienie trzecią dawką zostanie prawdopodobnie autoryzowane już na początku sierpnia w USA.
Od czerwca, kiedy wariant Delta zaczął rozprzestrzeniać się w Izraelu, resort zdrowia tego kraju już dwukrotnie notował spadek skuteczności szczepionek, jeśli chodzi o ochronę przed zakażeniem, a także przed ciężkimi przypadkami Covid-19.
(PAP)


![Piekło zamarzło. Kowal krytykuje Zełeńskiego i stwierdza, że to on odpowiada za kryzys między Warszawą a Kijowem [VIDEO] Paweł Kowal. / Foto: screen sejm.gov.pl](https://nczas.com/wp-content/uploads/2024/02/Kowal-ok-100x70.jpg)
![AfD liderem sondaży. Mają jednak słaby punkt [SONDAŻ] AfD](https://nczas.com/wp-content/uploads/2023/07/afd-alternatywa-dla-niemiec-100x70.jpg)




