
Oddział położniczy w hrabstwie Lewis w stanie Nowy Jork wstrzymuje w tym miesiącu odbieranie porodów po rezygnacji części personelu, który wybrał zwolnienie z pracy niż poddanie się obowiązkowemu szczepieniu przeciw Covid-19.
Co najmniej sześć osób z obsady oddziału położniczego odeszło z pracy. Łącznie w całym szpitalu jest niezaszczepionych 165 osób personelu medycznego, czyli ok. 27 procent całej załogi.
„Pozostali pracownicy twierdzą, że nie są w stanie obsadzić dyżurów” – poinformował dziennikarzy dyrektor szpitala Gerald Cayer.
Nie wyjaśnił przy tym, niestety, dlaczego nie walczył o swoich pracowników. I sprowokował ich odejście, nie akceptując wyboru części personelu, czyli odmowy przyjęcia szprycy.
„Liczba otrzymanych rezygnacji nie pozostawia nam nic innego, jak tylko wstrzymać porody w szpitalu ogólnym hrabstwa Lewis. Mam nadzieję, że Departament Zdrowia stanu Nowy Jork będzie współpracował z nami nad wstrzymaniem usług położniczych i nie zamknie oddziału położniczego” – dodał Cayer.


![„Tam giną ludzie, bo ktoś się uczy”. Były ordynator w Szpitalu Południowym ujawnił szokujące kulisy [VIDEO]](https://nczas.com/wp-content/uploads/2026/06/Jedrzejewski-100x70.jpg)
![Obie Konfederacje ze wzrostem poparcia. PiS traci, ale trzyma się mocno na drugim miejscu [SONDAŻ]](https://nczas.com/wp-content/uploads/2026/03/mentzen-braun-kaczynski-ok-100x70.jpg)




