
REKLAMA
Rosjanie zapowiadają eksperyment polegający na tym, że jedna z załóg wracających z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej pozostanie przez kilka dni na lądowisku bez pomocy z zewnątrz, aby przećwiczyć lądowanie na innej planecie.
Kosmonauci spędzą dzień lub dwa w pobliżu lądownika, nie podejdą do nich ratownicy, dostarczona zostanie im tylko część sprzętu, tak jakby właśnie wylądowali na powierzchni planety
Na spotkaniu przedstawicieli IBMP i NASA dyskutowano też o eksperymencie symulującym lot na Marsa ograniczający komunikację z Ziemią.
REKLAMA
Podczas lotów międzyplanetarnych, ze względu na dużą odległość między statkiem kosmicznym a Ziemią, komunikacja między nimi będzie się odbywać z dużym opóźnieniem, np. podczas lotu na Marsa będzie to około 20 minut.
Tekst ukazał się w segmencie Postępy Postępu w numerze 01-02 (2022) „Najwyższego Czasu!”, który można nabyć TUTAJ.
REKLAMA


![Ukraińska modelka pędziła 220 km/h. Policja na tropie [VIDEO]](https://nczas.com/wp-content/uploads/2026/03/policja-mustang-nczas-ok-100x70.jpg)

![Ciężko raniony przez imigranta Grzegorz Jurak na konferencji Ruchu Narodowego. Oskarża lokalne władze. „Nie będę milczał” [FOTO]](https://nczas.com/wp-content/uploads/2026/06/grzegorz-lublin-nczas-100x70.jpg)



