
Firma Inweststar z Grupy Zasada szykuje się do sprzedaży akcji starachowickiej strefy. Jeśli transakcja dojdzie do skutku, najprawdopodobniej legendarna marka samochodów ciężarowych Star zostanie reaktywowana.
„Inweststar, spółka z Grupy Zasada, chce powrotu polskiej marki ciężarówek. W dawnej Fabryce Samochodów Ciężarowych, której wybrane aktywa kupił w 1999 r. MAN, powstają dziś autobusy niemieckiego koncernu. Inweststar jest gotów zainwestować w nie część pieniędzy ze sprzedaży 73 proc. udziałów w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Starachowice (SSE Starachowice), których zakupem zainteresowana jest Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP). Kapitał własny strefy wynosi niecałe 18 mln zł, więc pakiet jest wart 13 mln zł.” – czytamy na pb.pl.
Obecnie inna firma z gr. Zasada, Autobox modernizuje należące do wojska stary 266. Kierownictwo zwróciło się do MAN-a o zwrot znaku firmowego Stara. W ubiegłym roku Atobox kupił i zmodernizował część hali. Obecnie zatrudnia 130 osób, jeszcze przed pięcioma laty było to ok. 40 pracowników. Losy powrotu marki Star zależą od sprzedaży akcji SSE Starachowice. Transakcję tę planowano już przed trzema laty.
Próbowaliśmy sprzedać akcje jeszcze przed 2015 r., gdy ministrem gospodarki był Waldemar Pawlak. Po zmianach w ministerstwie sprawa została zarzucona, a w ubiegłym roku ją wznowiliśmy — mówił dla „Pulsu Biznesu” Andrzej Arkuszyński, prezes Inweststara.
Źródło: „Puls Biznesu”