Rzecznik rządu: Pracujemy nad „tarczą antyputinowską”

Piotr Müller. Źródło: PAP
Piotr Müller. Źródło: PAP
REKLAMA
Rzecznik pisowskiego rządu w Warszawie, Piotr Müller, był gościem w „Gościu Radia Zet”. Polityk mówił m.in. o tym, że już niedługo PiS uderzy w Polaków kolejną tarczą. Tym razem ochrzczono ją mianem „antyputinowskiej”.

Rzecznik mówił m.in. o pieniądzach z Krajowego Planu Odbudowy. – Liczę, że to będzie w najbliższym czasie, w tym miesiącu, bo sytuacja jest nadzwyczajna i zarówno dla całej Unii Europejskiej jak i dla Polski i te spory, które są w tej chwili na linii, te stare spory, które w tej chwili wyglądają jak w ogóle dziecinna igraszka na tle tego co się dzieje na wschodzie, są nikomu niepotrzebne więc i z naszej strony jest dobra wola i ze strony Komisji Europejskiej liczę, że to jest możliwe, że w tym miesiącu temat [pieniędzy z KPO] zostanie zamknięty – powiedział Piotr Müller w rozmowie z Beatą Lubecką w „Gościu Radia Zet”.

Wśród poruszonych tematów znalazł się także prezydencki projekt ustawy o Sądzie Najwyższym. – Bazą do prac powinien być w moim przekonaniu projekt prezydencki i taka jest kierunkowa decyzja, aby właśnie na tym projekcie budować, a oczywiście jakieś poprawki mogą się pojawić, ale bazą do dalszych działań jest projekt pana prezydenta – powiedział pisowski rzecznik.

REKLAMA

Müller zapowiedział także kolejną już tarczę autorstwa pisowskiego rządu. – Pamiętajmy, że my w tej chwili przygotowujemy coś, co premier nazwał tarczą antyputinowską, bo pamiętajmy o tym, że my w tej chwili mamy działania ekonomiczne, które nas też dotykają ze względu na to co się dzieje, więc pewien wachlarz instrumentów gospodarczych, finansowych, rozwiązań pewnych, które będziemy chcieli zaprezentować też będzie przedstawiony w kontekstach podatkowych – powiedział.


Czytaj więcej:


Źródło: Radio Zet

REKLAMA