
Janusz Korwin-Mikke przewiduje wysoką inflację we kwietniu. Prezes partii KORWiN twierdzi, że warszawski rząd robi wszystko, by jego czarne scenariusze się sprawdziły.
Prezes partii KORWiN i lider Konfederacji, Janusz Korwin-Mikke, znany jest z tego, że wiele jego prognoz, szczególnie tych dotyczący polityki, się sprawdziło. Teraz polityk przypomina o tym, jaką w listopadzie zeszłego roku przewidywał inflację na kwiecień 2022. Nie są to najpozytywniejsze przewidywania.
– Przypominam, że w listopadzie przewidywałem, że w kwietniu inflacja wyniesie 15%. Ciekawe, czy miałem rację? – zastanawia się Janusz Korwin-Mikke.
Dalej polityk pisze: – Na razie nie – ale „rząd” ciężko pracuje, by wyszło na moje…
Przypominam, że w listopadzie przewidywałem, że w kwietniu inflacja wyniesie 15%. Ciekawe, czy miałem rację?
Na razie nie – ale "rząd" ciężko pracuje, by wyszło na moje… https://t.co/TWFG78DnG7— Janusz Korwin-Mikke (@JkmMikke) April 8, 2022
Inflacja w Polsce. Czytaj więcej:
- Sommer: Mamy to! Polska miesięczna inflacja jest równa inflacji w Wenezueli. A mówili, że się nie uda
- Najwyższa inflacja w tym stuleciu. Dziambor broni Morawieckiego: Brawo Pan Premier!
- Tyle zarabia Adam Glapiński. Wzrost wynagrodzenia szybszy niż inflacja
Polacy boją się inflacji
Dziennik Gazeta Prawna publikuje sondaż z pytaniem, co aktualnie jest największym wyzwaniem dla Polski. Okazało się, że respondenci najbardziej obawiają się wojny, inflacji i sporu z UE.
W opublikowanym sondażu United Surveys dla DGP i RMF FM respondentom zadano pytanie o to, co aktualnie jest największym wyzwaniem dla Polski.
„Najwięcej osób (26,5 proc.) wskazało na wojnę toczoną przez Rosję w Ukrainie. Niewiele mniej (24 proc.) uznało, że największym wyzwaniem jest spór o praworządność na linii Polska – Komisja Europejska (a wraz z nim przyblokowanie eurofunduszy dla naszego kraju) oraz galopujące ceny (23 proc.)” – informuje Dziennik Gazeta Prawna.
Pozostałe kwestie – jak czytamy – budzą zdecydowanie mniejszy niepokój ankietowanych. Niecałe 12 proc. zwróciło uwagę na dużą liczbę uchodźców w Polsce, a kolejnych 8 proc. na problem uniezależnienia się od rosyjskich węglowodorów. Zaledwie niecałe 3 proc. uważa, że największym wyzwaniem jest dziś pandemia COVID-19. Mniej więcej 4 proc. badanych nie ma wyrobionej opinii.
„Zadaliśmy też pytanie, czy wobec wysokiego wzrostu cen rząd powinien wprowadzić dodatkowe mechanizmy łagodzące to zjawisko. Wynik nie zaskakuje – prawie 80 proc. twierdzi, że tak, a tylko 15 proc. jest przeciwnego zdania” – dodaje gazeta.
Sondaż zrealizowano 1–2 kwietnia 2022 r. na reprezentatywna dla ogółu populacji Polski próbie 1000 osób. Badanie zrealizowane metodą CAWI.
Źródło: Twitter, PAP