
Sejm odrzucił w czwartek wniosek o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Z góry skazany na niepowodzenia wniosek o odwołanie Ziobry złożyli posłowie: KO, Lewicy, KP-PSL oraz Polski 2050.
W głosowaniu wzięło udział 455 posłów, za wnioskiem głosowało 224 posłów, przeciw było 231, nikt nie wstrzymał się od głosu.
Przeciwko odwołaniu Ziobry zagłosowało 226 posłów PiS, 3 posłów Kukiz15, 2 posłów niezrzeszonych. Za wyrażeniem wotum nieufności wobec szefa MS było 125 posłów KO, 44 posłów Lewicy, 24 PSL-KP, 11 Konfederacji, 8 Polski 2050, 5 Porozumienia, a także 3 posłów koła Polskie Sprawy i 3 posłów koła PPS oraz 1 poseł niezrzeszony.
Po głosowaniu ministrowie pogratulowali Ziobrze, otrzymał on też kwiaty.
Podczas wcześniejszej debaty nad tym wnioskiem posłowie z ugrupowań opozycyjnych oceniali, że „Ziobro to największy szkodnik sądownictwa w ostatnich dekadach”.
„Nie tylko jesteście opozycją totalną, ale przede wszystkim fatalną dla Polski, zgubną dla Polski, zakłamaną, zacietrzewioną i zaciekłą” – odpowiadał autorom wniosku Ziobro.
Zgodnie z konstytucją Sejm wyraża członkom Rady Ministrów wotum nieufności większością ustawowej liczby posłów (231), na wniosek zgłoszony przez co najmniej 69 posłów.





![Piekło zamarzło. Kowal krytykuje Zełeńskiego i stwierdza, że to on odpowiada za kryzys między Warszawą a Kijowem [VIDEO] Paweł Kowal. / Foto: screen sejm.gov.pl](https://nczas.com/wp-content/uploads/2024/02/Kowal-ok-100x70.jpg)
![AfD liderem sondaży. Mają jednak słaby punkt [SONDAŻ] AfD](https://nczas.com/wp-content/uploads/2023/07/afd-alternatywa-dla-niemiec-100x70.jpg)


