12-latek zgwałcony we wrocławskim aquaparku. Szokujące doniesienia lokalnych mediów

Basen, aquapark.
Basen/Zdjęcie ilustracyjne/Fot. PAP/Leszek Szymański
REKLAMA

W toalecie aquaparku we Wrocławiu miało dojść do gwałtu na 12-letnim chłopcu – donosi lokalny portal TuWrocław. Śledztwo wszczęła policja wraz z prokuraturą, ale służby na razie nie udzielają zbyt wielu informacji.

Przerażające ustalenia lokalnego portalu TuWrocław. Jak podają reporterzy, w minioną sobotę 16 lipca w aquaparku przy ulicy Borowskiej we Wrocławiu doszło do gwałtu na 12-latku. Chłopiec miał zostać zaciągnięty przez pedofila do łazienki. Tam doszło do koszmarnych wydarzeń.

REKLAMA

Dziecko po dramatycznym przeżyciu trafiło pod opiekę lekarzy do szpitala.

Sprawca gwałtu ma być w rękach policji

Według Radia Wrocław, zwyrodnialec został już zatrzymany przez policję. W ustaleniu jego personaliów pomógł m.in. monitoring. Zatrzymany mężczyzna miał być stałym klientem parku wodnego i korzystać z imiennej karty.

Krótkie i lakoniczne komunikaty w związku z porażającymi doniesieniami wydały zarówno aquapark, jak i policja.

Aquapark jest objęty kompleksowym monitoringiem i na prośbę prokuratury cały materiał został przekazany śledczym. Dla dobra poszkodowanego dziecka i w związku z toczącym się w prokuraturze postępowaniem nie komentujemy szerzej tej sprawy – powiedział Radiu Wrocław Patryk Załęczny, rzecznik wrocławskiego aquaparku.

„Intensywne i skuteczne oraz podjęte natychmiast czynności policyjne doprowadziły do zatrzymania mężczyzny mogącego mieć bezpośredni związek z tym zdarzeniem. Ponieważ sprawa jest realizowana przez policjantów oraz prokuraturę i czynności z udziałem osoby nieletniej oraz zatrzymanej osoby dorosłej są w tej chwili realizowane, więcej informacji będziemy mogli przekazać po ich zakończeniu” – to z kolei pisemne oświadczenie policji.

REKLAMA