
W ubiegłym tygodniu należąca do państwa Polska Grupa Górnicza (PGG) z dnia na dzień podwyższyła cenę węgla o 20-40 proc. Teraz wprowadza limity na jego zakup. Węgla można więc kupić mniej, ale za to za więcej.
Z dotychczasowych 5 ton węgla do 3 ton obniżyła limit jednorazowego zakupu w swoim sklepie internetowym Polska Grupa Górnicza. Spółka wyjaśnia to chęcią zwiększenia dostępności surowca dla odbiorców indywidualnych i umożliwienia kupna węgla większej liczbie klientów.
„Aby zwiększyć dostępność surowca dla odbiorców indywidualnych oraz umożliwić kupno węgla jeszcze większej liczbie klientów, spółka wprowadziła od 22 sierpnia w odbiorze gotówkowym na kopalniach limit 3 ton dla jednego klienta (dotychczas 5 ton)” – poinformowała PGG.
Jednocześnie spółka chwali się, że poprawiła funkcjonalność swojego sklepu internetowego dla odbiorców indywidualnych. PGG wprowadziła niebywałą nowinkę technologiczną, która polega na ty, że… dodanie produktu do koszyka gwarantuje odtąd jego zakup. Wiwat państwo!
Podwyżki cen węgla
16 sierpnia węgiel w PGG nagle podrożał średnio o 20 proc. W niektórych przypadkach było to nawet 40 proc. Przykładowo Pieklorz Ekogroszek sprzedawany luzem podrożał z 800 zł za tonę do 1200 zł za tonę.
Spółka podniesienie ceny tłumaczy drastycznym wzrostem kosztów produkcji od początku 2022 r. Chodzi m.in. o stal, niezbędną w kopalniach do zbrojenia wyrobisk, energię elektryczną czy paliwo. Tymczasem jeszcze w czerwcu rzecznik rządu Piotr Muller odradzał kupowania w tej chwili węgla, zapewniając, że w Spółkach Skarbu Państwa dojdzie do obniżenia ceny węgla. Stało się odwrotnie.


![Totalny odlot dziennikarza. Ostrzega przed pogromem Ukraińców w Polsce. „Jeśli tej spirali nienawiści się nie powstrzyma, to…” [VIDEO]](https://nczas.com/wp-content/uploads/2026/06/JP-100x70.jpg)

![Szokujące sceny w powiecie choszczeńskim. Imigrant z dwoma nożami groził śmiercią [VIDEO]](https://nczas.com/wp-content/uploads/2026/06/Kubanczyk-100x70.jpg)



