
USA przekażą Ukrainie 31 czołgów M1 Abrams o łącznej wartości 400 mln dolarów – podała na Twitterze dziennikarka Bloomberga Jennifer Jacobs. Oficjalnie decyzję ogłosić ma prezydent Joe Biden w środę o 18 czasu polskiego.
„Administracja Bidena wyśle Ukrainie 31 czołgów M1 Abrams w ramach umowy o wartej 400 mln dolarów” – napisała Jacobs.
Wcześniej agencja Bloomberg oraz inne media donosiły, że czołgi zostaną zakupione dla Ukrainy i nie będą pochodzić z magazynów USA, a ich dostawy mogą potrwać miesiące.
Jak notuje portal, USA przekażą czołgi, mimo że dotychczas urzędnicy administracji wielokrotnie podkreślali trudności z utrzymaniem Abramsów i pochłaniania przez nich dużych ilości paliwa. Jest to efekt rozmów z Niemcami, które wcześniej w środę zapowiedziały wysłanie czołgów Leopard 2 oraz wydały zgodę na ich przekazanie przez inne państwa, w tym Polskę.
31 czołgów to równowartość jednego ukraińskiego batalionu pancernego.

![Minuta ciszy dla Henry’ego Nowaka w Sejmie. Nie wszyscy wstali. „A może takiej Polski właśnie chcecie?” [FOTO]](https://nczas.com/wp-content/uploads/2026/06/sejm-henry-nowak-100x70.jpg)




![Horror w Brierfield. Dziewczyna zaatakowana nożem w biały dzień. Władze i media milczą o pochodzeniu sprawcy [VIDEO]](https://nczas.com/wp-content/uploads/2026/06/briefield-atak-100x70.jpg)

