
Po trzęsieniu ziemi w Turcji reprezentant Ghany Christian Atsu został znaleziony żywy pod gruzami. To były zawodnik Chelsea i Newcastle, który zaginął w czasie trzęsienia ziemi, które nawiedziło południowo-wschodnią Turcję i północną Syrię.
Wyciągnięty spod gruzów piłkarz jest kontuzjowany. Ostatnio gra jako pomocnik w tureckim klubie Hatayspor z Antiopchii. Dyrektor sportowy drużyny Taner Savut wciąż był zaginiony i przebywał zapewne pod gruzami.
Informacje o uratowaniu piłkarza podał jego klub i zostały one potwierdzone przez Federację Ghany na jej koncie na Twitterze: „Otrzymaliśmy dobre wieści, że Christian Atsu został uratowany z gruzów zawalonego budynku i jest leczony”.
31-letni Christian Atsu ma na swoim koncie 65 występów w reprezentacji Ghany. Jeszcze w ostatnią niedzielę był autorem zwycięskiego gola dla swojej drużyny w doliczonym czasie gry przeciwko Kasimpasa SK (1:0). Dzielił się swoją radością na swoim koncie na Twitterze i było to zaledwie kilka godzin przed strasznym trzęsieniem ziemi.
Atsam to wychowanek FC Porto, a w swojej karierze grał także w takich zespołach jak Rio Ave FC, Chelsea, Vitesse, Everton oraz Bournemouth.
Update: We've received some positive news that Christian Atsu has been successfully rescued from the rubble of the collapsed building and is receiving treatment.
Let’s continue to pray for Christian🙏🏽
— Ghana Football Association (@ghanafaofficial) February 7, 2023
Important win for the team
Happy to be on the scoresheet 🙏 @hatayspor pic.twitter.com/eMhlS0JGWr— Christian Atsu (@ChristianAtsu20) February 5, 2023
Źródło: AFP