
Awaria pociągu Kolei Mazowieckich między stacjami Ożarów Mazowiecki a Warszawa Gołąbki sparaliżowała ruch szynowy w kierunku Poznania i z powrotem. Pasażerowie alarmują w mediach społecznościowych, że sytuacja jest dramatyczna.
„Część ludzi wysiadła i idzie torami”, „wezwano pogotowie do mdlejących” – relacje tej treści zamieszczają użytkownicy facebookowego profilu Kolejowa Linia Zachodnia – Ożarów Maz., Błonie, Sochaczew, Łowicz. W czwartek po południu ruch na niej zamarł.
– Na wysokości Błonia doszło do awarii składu Kolei Mazowieckich – poinformował rzecznik PKP PLK Karol Jakubowski. Ponieważ ze względu na prace modernizacyjne czynny był tylko jeden tor – linia została całkowicie zablokowana.
Jakubowski zapewnił, że trwają prace nad jej udrożnieniem. Przykładowo składy IC ma być przekierowane na trasę skierniewicką. Z relacji pasażerów wynika, że kolejarze próbują unieruchomiony skład KM „podczepić” do innego pociągu tej linii.