
Poseł Konfederacji, prezes-założyciel partii Nowa Nadzieja, Janusz Korwin-Mikke przedstawił na portalu X (Twitter) listę pytań do Prawa i Sprawiedliwości.
„Skoro PiS ostatnio lubi tak pytać Polaków, to może my zapytajmy PiS” – napisał Korwin-Mikke. Przypomnijmy, iż w ostatnich dniach politycy PiS przedstawiali w mediach społecznościowych pytania referendalne, na które Polacy mają odpowiedzieć 15 października.
Ostatecznie lista pytań, jakie znalazły się we wniosku o zarządzenie referendum, który złożył premier do marszałek Sejmu, będą brzmiały nieco inaczej, niż wcześniej informowano. We wniosku zawarto cztery pytania.
Pytania referendalne
Pierwsze brzmi: „Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?”.
Drugie: „Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?”.
Trzecie: „Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?”.
Czwarte: „Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?”.
Z kolei swoje pytania do PiS-u zaprezentował poseł Korwin-Mikke. W swoich mediach społecznościowych wymienił pięć pytań: „Czy Morawiecki był agentem Stasi?”; „Gdzie jest kasa z respiratorów?”; „Dlaczego Sasin jeszcze nie gnije w lochu?”; „Kto odpowie za inflację w Polsce?”; „Co Niedzielski robi jeszcze na wolności?”.
Skoro PiS ostatnio lubi tak pytać Polaków, to może my zapytajmy PiS:
⛔️Czy Morawiecki był agentem Stasi?
⛔️Gdzie jest kasa z respiratorów?
⛔️Dlaczego Sasin jeszcze nie gnije w lochu?
⛔️Kto odpowie za inflację w Polsce?
⛔️Co Niedzielski robi jeszcze na wolności?— Janusz Korwin-Mikke (@JkmMikke) August 16, 2023