
Grupa Manufaktura Piwa Wódki i Wina, holding Wojewódzkiego i Palikota, zadłużona jest na ponad 170 milionów złotych. Takie nieoficjalne informacje przekazał reprezentujący inwestorów Marek Maślanka.
Holding Janusza Palikota i Kuby Wojewódzkiego miał produkować alkohol. Środki na działalność pozyskano od zewnętrznych inwestorów na zasadach crowdfundingu.
Produkcja się jednak nie rozpoczęła, a inwestorzy mieli do tej pory stracić ok. 140 milionów złotych.
Obecnie sprawą zajmuje się prokuratura i Krajowa Administracja Skarbowa. Na jaw wyszło, że spółka jest nierentowna.
Według opublikowanego przez Marka Maślankę raportu, firma Palikota i Wojewódzkiego ma łącznie ponad 166 milionów złotych długu zewnętrznego plus 11 milionów odsetek, co łącznie daje 177 milionów złotych zadłużenia.
Dług będzie rósł w ogromny tempie, bo oprocentowanie wynosi 240 proc. Tymczasem firma wykorzystała obecnie zaledwie 20 proc. możliwości produkcyjnych w przypadku piwa i w ogóle nie rozpoczęła produkcji wódki.
Janusz Palikot ma nadzieję, że dług zostanie zamieniony na akcje, a restrukturyzacja firmy dojdzie do skutku.

![Piekło zamarzło. Kowal krytykuje Zełeńskiego i stwierdza, że to on odpowiada za kryzys między Warszawą a Kijowem [VIDEO] Paweł Kowal. / Foto: screen sejm.gov.pl](https://nczas.com/wp-content/uploads/2024/02/Kowal-ok-100x70.jpg)
![AfD liderem sondaży. Mają jednak słaby punkt [SONDAŻ] AfD](https://nczas.com/wp-content/uploads/2023/07/afd-alternatywa-dla-niemiec-100x70.jpg)





