
W czwartek wieczorem po Galerii Bałtyckiej biegał agresywny mężczyzna, uzbrojony w maczetę, który ranił jednego z klientów, zniszczył sprzęt w pomieszczeniu biurowym, a następnie zabarykadował się w magazynie. Do zdarzenia doszło 27 września po godzinie 20.
W czwartek o 20.30 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące agresywnego mężczyzny, który uzbrojony w maczetę wtargnął do centrum handlowego w Gdańsku. Mężczyzna miał zaczepiać przypadkowych ludzi, jednego z klientów galerii nawet został ranny, obyło się jednak bez poważniejszych konsekwencji.
Mężczyzna uzbrojony w maczetę, wtargnął do Galerii Bałtyckiej, zachowywał się agresywnie i zaczapiał klientów, a jednego z nich ranił, zniszczył także sprzęt w pomieszczeniu biurowym, a następnie zabarykadował się w magazynie – taki obraz zdarzeń wyłania się z relacji świadków.
Do zdarzenia doszło po godzinie 20, o 20.30 zgłoszenie przyjęła Policja. Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci z komisariatu przy ul. Białej we Wrzeszczu. Ze względu na okoliczności zdarzenia zostali uzbrojeni w tarcze ochronne – przekazała asp. Karina Kamińska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
To właśnie na widok funkcjonariuszy mężczyzna się zabarykadował w magazynie. Ostatecznie został zatrzymany i przewieziony do szpitala, gdzie przebywał na obserwacji. Prawdopodobnie był pod wpływem środków odurzających. Nasi funkcjonariusze zabezpieczyli już nagrania z kamer sklepowego monitoringu i przesłuchują świadków – dodała asp. Kamińska.
Źródło: Trojmiasto.pl