
BBC opracowało nowe wytyczne dla swych programów. Mają one promować ludzi LGBTRTVAGD politykę równości, tolerancji i czego tam jeszcze. Po występach osoby na temat związków fizyki kwantowej z dewiacjami zmiennopłciowych przyszła kolej na opowieść o dramatycznych przeżyciach pewnej pani zaatakowanej w pociągu kartką.
Szkocki oddział BBC nadał reportaż rozesłany potem w mediach społecznościowych o przeżyciach niejakiej Jane, która jechała do pracy pociągiem. Naprzeciwko niej siedział młody mężczyzna, który się na nią patrzył.
W pewnym momencie wysiadając z pociągu wręczył jej złożoną kartkę z notką na wierzchu, by policzyła do 10, a potem otworzyła. Mężczyzna wysiadł a biedna Jane otworzyła kartkę i ze zgrozą przeczytała: „Powinnaś się uśmiechać, nawet jeśli świat traktuje cię źle. Taka ładna twarz jak twoja nie jest stworzona by być pochmurną”.
Jane uznaje, że być może młodzieniec chciał być miły, ale wprawił ją co najmniej w zakłopotanie. Panienka stwierdziła, że komuś może się zdawać, iż to niewiele znaczący pojedynczy incydent, tymczasem to groźne kumulujące się zjawisko. Chodzi o to, że kobiety są oceniane na podstawie swojego wyglądu, więc zachęca ona mężczyzn, by dobrze zastanawiali się zanim coś zrobią (np. wręczą kartkę z napisem „uśmiechnij się” – przyp. red.) i powiedzą co mają czynić ze swą twarzą.
Dziewczę zastrzegło, że wiele osób uzna jej reakcję za przesadzoną, ale jak tłumaczy wiele kobiet czuje się źle gdy są narażone na ocenę swego wyglądu.
Komentarz:
Droga Jane. Ty nie przesadziłaś z reakcją. Jesteś zwyczajnie kompletną idiotką, więc twa reakcja była odpowiednią do stanu twej umysłowości. Gratulujemy Ci, że tak kretyńską opowiastką byłaś w stanie zainteresować BBC.
Gratulujemy też Brytyjczykom, że za swoje pieniądze fundują sobie takie programy. Biedna Jane wspominała coś o tym, że nie ma do czynienia z pojedynczymi incydentami. Owszem to da się potwierdzić. Nagranie z nią to już nie incydent, ale kolejny odcinek z serii promowania idiotyzmów przez ogarniętych szaleństwem ludzi z BBC. Na potwierdzenie zapraszamy do obejrzenia nagrania o związkach fizyki kwantowej z dewiacjami zmiennopłciowymi. Na początek wstrząsająca historia Jane.
Jane was handed a note on the train and told to wait 10 seconds before opening it 📝
via @bbcthesocial pic.twitter.com/llJrZ6ON6W
— BBC Scotland (@BBCScotland) October 3, 2018
'Quantum physics really helped me understand my queer identity.' pic.twitter.com/GNqt7jfGT5
— BBC (@BBC) October 8, 2018