Fenomenalni Polacy! Stoch pierwszy, Kubacki trzeci. Zobacz zwycięski skok Kamila [VIDEO]

Kamil Stoch. Foto: yt.com

Zwycięstwo Kamila Stocha w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Trzeci był Dawid Kubacki. Drugi stopień podium zajął Richard Freitag.

Kamil Stoch w drugiej serii inauguracyjnego konkursu 66. Turnieju Czterech Skoczni, oddał fenomenalny skok, który zapewnił mu zwycięstwo.

Polak odleciał na 137 m. W pierwszej części zawodów wylądował 10 m. bliżej.

Drugi na podium Freitag oddał dwa równe skoki, najpierw 128,5 m., a w drugiej serii 127 m.

Dawid Kubacki po raz pierwszy w karierze stanął na podium konkursu Pucharu Świata.

Świetnie spisał się też Stefan Hula, zajął 5. miejsce. W lądował kolejno na 123. i 120,5. metrze. Maciej Kot był 15., a Piotr Żyła 25.

W klasyfikacji generalnej PŚ liderem jest nadal Niemiec Richard Freitag, a Stoch awansował na trzecie miejsce.