Wolnosc24.pl

Nasz tygodnik jest pierwszą w Polsce gazetą wolnościową, a przy okazji najstarszym tygodnikiem na rynku, nie licząc tych, które wcześniej zaliczyły bliższą bądź mniej pogłębioną współpracę z komuną.

Tak właśnie będzie nazywał się nasz portal, którego częścią będzie zresztą witryna tygodnika „Najwyższy CZAS!”, czyli nczas.com. Dlaczego „wolność”? Tego chyba wyjaśniać nie trzeba. Choć z drugiej strony warto zawsze przypominać, że nasz tygodnik jest pierwszą w Polsce gazetą wolnościową, a przy okazji najstarszym tygodnikiem na rynku, nie licząc tych, które wcześniej zaliczyły bliższą bądź mniej pogłębioną współpracę z komuną. Przez 26 lat swojego istnienia zawsze twardo staliśmy po stronie wolności i będziemy to robić „do końca świata i o jeden dzień dłużej” jak mawia szef quasi-państwowej firmy charytatywnej, która zresztą jest od nas o trzy lata młodsza.

A dlaczego 24? To ma oczywiście symbolizować aktualność. Bo odtąd będziemy podążali za newsami 24 godziny na dobę, prezentując je w prawdziwym i wolnościowym świetle. Nie będzie jak dotąd, że właściwie cały czas skazani jesteśmy na informacyjną propagandę, przerwaną tylko raz na tydzień wolnościową egzegezą, która tonie w masie oblewającej nas kłamliwej i zakrzywionej interpretacji. Teraz wolnościowa perspektywa będzie dostępna na co dzień, dosłownie w każdej chwili. Przy okazji, po rocznej przerwie, postanowiliśmy powrócić do cotygodniowego trybu edycji papierowej wersji „NCz!”.

Będzie ona już na stałe miała objętość określaną dotąd jako „podwójna” i wyższą cenę. Rynek pokazał nam bowiem, że i tak cała sprzedaż odbywa się w pierwszym tygodniu, a potem już tylko oddajemy pole konkurencji. Już teraz zapraszamy do nabywania prenumeraty, w tym roku z naprawdę wyjątkowym prezentem książkowym. Nowe otwarcie to oczywiście także potrzeba, mówiąc językiem piłkarskim, sporych wzmocnień. Połowę naszej drużyny internetowej już skompletowaliśmy. Potrzebujemy jednak jeszcze trzech osób do pisania newsów, jednego redaktora newsowego oraz jednego grafika-informatyka, który wie, na czym polega estetyka w internecie i pomógłby ją utrzymać na odpowiednim poziomie. Gwarantujemy dużo kształcącej pracy w systemie zmianowym, konkurencyjne wynagrodzenie oraz fascynującą przygodę w zupełnie nowym projekcie, który, jak liczymy, szybko stanie się wiodącą siłą w polskim internecie. Wszystkich zainteresowanych prosimy o przesyłanie zgłoszeń zawierających CV oraz próbki tekstów na adres: redakcja@nczas.com.pl w terminie do 10 października. Wybranych kandydatów zaprosimy na test praktyczny i szkolenie.

W internecie ogłosiłem też konkurs na logo naszej witryny. Prezentowany wygląd (w miniaturce otwierającej artykuł) to tylko jedna z propozycji. I tego właśnie dotyczy konkurs. Zapraszamy do przesyłania na adres: redakcja@nczas.com.pl lepszych – Państwa zdaniem – propozycji naszego logo. Zwycięzca otrzyma 20 dowolnie wybranych książek z naszej serii „Biblioteka Wolności”). Termin nadsyłania propozycji to 1 października, a zwycięzcę ogłosimy pięć dni później. Warunkiem uczestnictwa jest przekazanie nam praw do logo. Serdecznie zapraszam! Na koniec chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy wsparli budowę naszego portalu poprzez wpłaty dokonane na konto Fundacji Najwyższy CZAS! Oczywiście proszę o jeszcze. Nasz numer konta to: 04 1910 1048 2256 3634 1684 0001. Wszystkie pozyskane środki idą tylko i wyłącznie na budowę portalu i zostaną rozliczone w sierpniu 2017 roku.

11 KOMENTARZE

 1. Może to będzie wreszcie początek procesu odchodzenia naszego środowiska od marksistowskiego terminu „prawica” w kierunku terminu WOLNOŚĆ, WOLNY RYNEK itp. !!!

  Uporczywe używanie terminu „prawica” przez nasze środowisko narobiło OGROMNYCH SZKÓD i doprowadziło do tego, że obie wrogie nam partie: PiS i PO były de facto partiami PRAWICOWYMI !!!

  Oczywiście bliżej nam do PiS pod względem podejścia do patriotyzmu, ale pod względem gospodarczym obie partie nie mają nic wspólnego z Wolnym Rynkiem:
  – PiS to partia socjalistyczna
  – PO to partia ZŁODZIEJSKA, w której złodziejstwo zostało nałożone na ZDRADĘ NARODOWĄ (działanie wbrew Polskiej Racji Stanu)

  Nasze środowisko powinno pozostać patriotyczne (Wolność w sensie narodowym) oraz WOLNORYNKOWE. Obydwa te obszary najlepiej określa słowo WOLNOŚĆ i dlatego ta nazwa jest idealna.

  • Warto coś tu przypomnieć: określenie „prawica” powstało podczas rewolucji francuskiej, gdy po prawej stronie sali parlamentu zasiadły ugrupowania związane z porządkiem feudalnym. To, że obecnie (my, klasyczni liberałowie) nie zasiadamy po lewej, to nie znaczy, że mamy wiele wspólnego z tą tradycyjną prawicą. Jesteśmy w opozycji zarówno wobec tyranii socjalistycznej, jak i feudalnej, i może należałoby zacząć częściej o tym mówić.

   Wolność w sensie narodowym niekoniecznie należy do uniwersalnego kanonu indywidualistycznego, klasycznego liberalizmu, ale w szczególnym przypadku Polski związek wynika z doświadczeń historycznych. Brak wolności narodowej przekładał się na tyranię zaborców dotykającą zakorzenionych w niepodległej Rzeczypospolitej praw indywidualnych (do własnego języka, religii, swobody wypowiedzi, majątku), zatem zbiorowa obrona powinna być jednym z priorytetów.

   • Dlatego podobnie, jak komunizm to „władza rad + elektryfikacja”, to w naszym przypadku WOLNOŚĆ to WOLNY RYNEK + WOLNOŚĆ NARODU. A wolność narodu można osiągnąć tylko wtedy, gdy elementy wspólnotowe, społeczne będą silne. Zauważ, jak udało się Żydom utrzymać wspólnotę, która na dodatek wszędzie odnosiła sukcesy naukowe, gospodarcze i kulturalne na całym świecie. Udało im się nawet prawie w całości opanować aparat terroru w PRL (co zaliczyłbym do kategorii sukcesów gospodarczych).

    Tak więc należy:
    – stworzyć „legendę” państwa i narodu polskiego (ona już jest, ale trzeba ją lepiej przedstawić i zaangażować w nią duchowo wszystkich młodych ludzi.
    – uznać KK za istotny element państwa i narodu polskiego i traktować go w sposób SZCZEGÓLNY. W żadnym wypadku nie wolno dopuścić do traktowania KK jako „prywatnej sprawy wierzących !!!)
    – pozostałe religie mogą być jedynie TOLEROWANE, a islam ZAKAZANY, gdyż otwarcie głosi potrzebę mordowania niewiernych (i uważałbym tak nawet wtedy, gdyby nie było ANI JEDNEGO przypadku rzeczywistego terroru – to nie akty terroru, ale tekst Koranu powinien być JEDYNĄ przesłanką do DELEGALIZACJI islamu).
    – rozwijać kontakty z Polakami na świecie (USA, Kanada, UK, Francja, Brazylia, Australia, Rosja, Białoruś, Ukraina, Litwa, Szwecja (włącznie ze Stefanem Szechtero-Michnikiem – muszą nam go wydać, choćby jego ŚCIERWO !!! Nie wymknie nam się z rąk) itp itd.
    – należy dążyć do wzmocnienia DUMY NARODOWEJ – nie jesteśmy jedynym narodem, który może być dumny ze swojej historii, ale na pewno jesteśmy jednym z takich, którzy mogą być bardzo dumni i nie mają powodów do wstydu na przestrzeni tysiąca lat. Może poza krótkim okresem rządów PO, bo sami żeśmy tych złodziei wybrali …

    Znana wśród wolnorynkowców teza, że „kapitał nie ma narodowości” jest FAŁSZYWA. Dlatego idea narodu i państwa jest ważna dla naszego fizycznego przetrwania. I dlatego każdy polityk i każdy urzędnik, który działa na rzecz obcych instytucji przeciwko interesom POLSKIEJ RACJI STANU powinien ponieść NAJWYŻSZĄ KARĘ.

    • Wolność to wiara w Boga inaczej możecie co najwyżej budować za jakiś czas kolejne obozy koncentracyjne.

   • I jeszcze kwestia terminu „PRAWICA”. Oczywiście wiem, kiedy i dlaczego ten termin powstał. Ja jednak uważam go za „marksistowski”, gdyż to Marks doprowadził do spolaryzowania się idei politycznych na dwa kierunki: socjalizm, czyli lewica i tradycja, czyli prawica. Ale problem w tym, że nawet u zarania ta tzw. „prawica” nigdy nie była bastiatowskim Wolnym Rynkiem, tylko była raczej „starym światem”, w którym istotną rolę odgrywali monarchowie, przemysłowcy, instytucje kościelne itp. Stąd zresztą mamy w Polsce PiS, który w przymierzu z Kościołem chce wprowadzać SPRAWIEDLIWOŚĆ ale także SOCJALIZM. I coś takiego nazywa się „prawicą”. A co śmieszniejsze, to przecież PO to też „prawica” (według mniemanologii stosowanej oczywiście). Doszło więc do absurdu i im szybciej przerwiemy ten „prawicowy” absurd, tym lepiej. Osobiście usunąłbym ze wszystkich przyszłych tekstów słowo „prawica”. Każdy piszący artykuły powinien wyszukiwać w swoich tekstach, czy gdzieś przypadkiem omyłkowo nie użył słowa „prawica” w kontekście Wolnego Rynku.

    To jest NAPRAWDĘ BARDZO WAŻNE …

 2. A logo widzę tak: żółte słoneczko zrobione pędzlem 20px z promieniami, w środku kółko słońca wypełnione biało-czerwonymi barwami i na prawo od słoneczka tekst „Wolność”. Czyż to nie piękne ? I ponadczasowe !

 3. Cieszę się bardzo ,że NCZ! się rozwija coraz sprawniej w „elektronicznym” świecie . W dzisiejszych czasach to konieczność.
  Cieszy mnie również powrót do cotygodniowego cyklu wydawniczego, bez zmniejszania objętości. To oznacza jeszcze więcej ciekawych artykułów.

  Serdecznie pozdrawiam całą Redakcję i trzymam kciuki za udany start nowego portalu :)

 4. Jestem wielce sceptycznie nastawiony co do działalności nowego portalu. Dotychczasowe podejścia pozostawiły wyniki na tyle mizerne, że trudno oczekiwać nagłego polepszenia się jakości kontaktów z internautami, co powtarza się w kolejnych odsłonach. Np. na niniejszej namiastce forum nijak nie można oczekiwać jakiejkolwiek reakcji autorów artykułów, czy też kogoś z Redakcji. Również gdy jeszcze środowiska Kongresu Nowej Prawicy były w obozie korwinowskim (przed rozłamem) to forum KNP było traktowane wyjątkowo po macoszemu: praktycznie nie bywał tam nikt z prominentnych działaczy Kongresu, i nie można było liczyć na żadną oficjalną wykładnię takich czy innych zagadnień programowych. Obecnie jest tam kompletna flauta.

  Ale to wszystko mały pikuś, w stawieniu z tym, co jest w witrynie http://korwin-mikke.pl/forum/ — gdzie nie można się zalogować od lat… czterech! Tzn. różne strony z owej witryny pozwalają na to, ale Forum — już nie. Monitowałem tamtejszych administratorów, i czas płynie, i płynie, acz bez zmian w tej witrynie. Jakim więc nagłym cudem miałaby lepiej działać kolejne miejsce w sieci, gdy tak kiepsko było, i jest dotąd?

 5. Aby środowisko wolnościowców zaczęło mieć jakikolwiek wpływ na spoleczeństwo to musi działać bardziej prężnie, ale nie w witrualu (bo takie działania nie tworzą trwałych efektów) ale w realu.

  Bez pracy u podstaw i czynnego przedstawiania swoich idealów (poprzez szkoelnia, akcje charytatywne, prowadzenie młódzieżowych klubów sportowych itp.) nie ma najmniejszych szans na zdobycie większego poparcia.

  Na chwilę obecną obecną waszym jedynym atutem (i zarazem największą zakałą) jest JKM, który co prawda ma charyzmę i inteligencję, ale ostatczenie to chyba brak mu piątek klepki bo zawsze powie coś tak głupiego, że zniechęca do siebie ludzi. W każdym bądź razie JKM powinien odejść, a za losy grupy wolnościowców powinni odpowiadać ludzie tzw. drugiej młodości (tzn. pokolenie 30-40 latków).

  Jednak, aby ta praca miała sens to trzeba pracować nad ludem, ale nie poprzez fatoidowe gazety ale przez aktywne działania, które mialy by jakiś trwalszy oddźwięk społeczny.

  • I przede wszystkim nie poprzez KRYTYKOWANIE, ale poprzez prezentowanie POZYTYWNEJ ALTERNATYWY. Piszę o tym w punktach poniżej.

   I jako „wzorzec metra” prezentuję legendarną już wypowiedź Nigela Farage’a:

   youtube: Nigel Farage motivational speech

Comments are closed.