Numer 15 (1403) z 3 – 9 kwietnia 2017

„Najwyższy Czas!” to największy magazyn w Europie, który bieżące wydarzenia komentuje z perspektywy konserwatywnej (społecznie) i liberalnej (ekonomiczne). To także najstarszy tygodnik na polskim rynku, nie licząc tych, które wcześniej zaliczyły bliższą bądź mniej pogłębioną współpracę z komuną. Przez 26 lat swojego istnienia twardo staliśmy po stronie wolności. Również teraz nie kłaniamy się politycznej poprawności. Możemy sobie na to pozwolić, bo nie korzystamy z pieniędzy publicznych kolportowanych pod przykrywką reklam spółek skarbu państwa czy też innych dotacji.

Najnowszy numer (15/2017) „Najwyższego Czasu!” w kioskach jest dostępny od poniedziałku. Wersję elektroniczną można nabyć jako e-wydanie PDF (TUTAJ) oraz w sklepie Google Play (telefony i tablety z systemem Android – TUTAJ), a także w AppStore (urządzenia Apple np. iPhone, iPad – TUTAJ). Polecamy w nim szczególnie:

KONIEC PRACY: Opodatkowanie pracy jest gigantyczne. W Polsce samego dochodu podatki zabierają co najmniej 40%. A przecież później dochodzi VAT, akcyza w produktach i wszystkie możliwe opłaty, jakie tylko da się wymyślić. A wszystko przez to, że coraz mniej pracujących ludzi musi utrzymać coraz więcej niepracujących. Tylko w ostatnim czasie osób pracujących w Polsce wciąż przybywa. Więcej na str. LII.

SPÓŁKA Z MACIEREWICZEM: Szef MON chce przejąć nadzór nad największymi i najważniejszymi polskimi firmami. Jeśli w życie wejdzie ustawa projektowana przez MON, polskie spółki, także prywatne, jeśli zostaną wpisane na specjalną listę resortu, będą musiały wykonywać zalecenia MON. Pod rygorem surowych kar. Czytaj na str. VIII.

Z PETLURĄ – TAK, Z BANDERĄ – NIE!: Najpierw były portrety Bandery podczas manifestacji i kijowskiego Majdanu; potem – po rosyjskim ataku na Krym i ucieczce Janukowycza – Bandera stał się ukraińskim bohaterem narodowym; następnie zaczęły się profanacje polskich cmentarzy na Ukrainie, wreszcie doszło do zamachu na polski konsulat w Łucku; w logicznym ciągu wydarzeń spodziewamy się więc teraz zabójstwa Polaka na Ukrainie, a potem – terrorystycznej prowokacji już w Polsce. Czytaj na str. XXVIII.

CAŁY SPIS TREŚCI:

KRAJ

● Spółka z Macierewiczem – Leszek Szymowski
● Rząd dał odpór „toksycznej konkurencji” – Stanisław Michalkiewicz
● Kardynalny błąd pychy – z MARKIEM JAKUBIAKIEM rozmawia Rafał Pazio
● Duchowe przywództwo kobiet – Janusz Korwin-Mikke
● Jak PiS pomaga banksterom – Redakcja wolnosc24.pl
● O happeningu w Auschwitz – Michał Pluta
● Ulica JKM? – Redakcja wolnosc24.pl
● Wolność na bulwarze – Leszek Szymowski
● Zagubieni w reformach – Krzysztof M. Mazur
● Od małej bruzdy do wielkiej fali – Marian Miszalski
● Giełda w USA – kłopoty na horyzoncie – Independent Trader

ŚWIAT

● Ukraina: Z Petlurą – tak, z Banderą – nie – Marian Miszalski
● Francja: Bezwartościowe sondaże – Bogdan Dobosz
● Węgry: Widmo sukcesu – Marek A. Koprowski
● Niemcy: Wyraźne zwycięstwo CDU – Tomasz Mysłek
● USA: Przemysł uchodźczy – Natalia Dueholm
● Białoruś: Wrócił stary Łukaszenka – Antoni Mak
● USA: Królewna Chelsea – Natalia Dueholm

PUBLICYSTYKA

● Ojciec trafił do Ostaszkowa – Marek A. Koprowski
● W Chinach będzie z powrotem cesarstwo – Wojciech Tomaszewski
● Koniec pracy – Marek Łangalis
● Podatki to kradzież – i co dalej? – Jakub Wozinski
● Ile wspólnie wydamy? – Robert Gwiazdowski
● Geopolityczna samotność Polski – Wojciech Tomaszewski

1 KOMENTARZ

 1. Geopolityczna samotność Polski – Wojciech Tomaszewski
  Tytuł odzwierciedla stan umysłów wielu ludzi w Polsce (i poza też), obciążonych historią i stanem spraw „na dzisiaj”.
  Żeby zmienić ten depresyjny punkt widzenia, trzeba by może odwołać się do notowań spółki na giełdzie: kiedy od długiego czasu panuje niewiara we wzrost notowań i na wykresie widać długie „ubijanie dna”, to jest właśnie czas na kupowanie jej akcji. – W tym okresie kupują – po niskich cenach – „silne ręce”, które swoje decyzje opierają na obiektywnych wiadomościach o podmiocie i mniej obiektywnym optymizmie stąd wynikającym.
  JA KUPUJĘ AKCJE POLSKA S.A. – pomimo, że niemam żadnej pewności czy nie zostanie ona złachana do cna przez obecnie panujące „układy”, na które nie kiwną palcem w bucie zobojętniali mieszkańcy i podatnicy polscy.
  W związku z tą „samotnością geopolityczną”, to nie widzę aby kraje europejskie nie były również samotne i to geopolitycznie; są one napewno mniej uwikłane niż Polska. Czy Szwajcaria nie była i nie jest samotna? Nie była pod tym względem, że musiała się liczyć z potęgami światowymi i być terenem działania i spotkań szpiegów tychże; machinacji finansowych tych potęg; za te usługi dostawała owszem sutą zapłatę. I to się powoli kończy albo skończyło….
  Moim zdaniem należy stawiać sobie pytania, o rozwiązanie spraw wymagających rozwiązania.
  W sprawie zapewnienia, Polsce i innym krajom naszego regionu, dostępu do energii, możemy liczyć na współpracę z sąsiadami, kupując i sprzedając gaz LNG, łącząc nasze systemy rurociągowe. Jeśli Litwa nie zechce nam sprzedawać swych nadwyżek sprowadzanych przez ich terminal, a nasz nie będzie czasowo wydolny, to możemy kupować ten gaz z Czech i Słowacji, które dostaną go z terminali z nad Morza Śródziemnego.
  Wątpię czy w dzisiejszym świecie zmówią się przeciw Polsce: Rosja, USA, Niemcy, Francja itp. i nakłonią „maluchy”, żeby nas izolować i zdusić. Czy mogą nam zabronić magazynowania gazu? To nie kosztuje tak wiele i bardzo się opłaca.
  To nie jest ŚMIESZNE GŁOSOWANIE w Brukseli 27 : 1 !
  Tu wystarczy postawa Chin, które właśnie są zainteresowane EUROPEJSKĄ GEOPOLITYKĄ i wcale nie są zainteresowane liczeniem się z pozycją Niemiec. Terminal wybudowany przez Chiny w Grecji ma służyć Grekom i innym NIE – NIEMIECKIM Europejczykom. Wątpię, by Chinom było obojętne, że Niemcy doprowadziły Grecję do bankructwa i zrobią to z resztą Europy, jak tylko będą mogły.
  Wymiana gospodarcza bardzo się zglobalizowała i ten proces nie ustanie.
  Kandydatów na naszych partnerów nie brakuje.
  Dzisiaj Indie są traktowane niepoważnie, a jutro wszystko się zmieni.
  Inni kandydaci na światowe potęgi istnieją i wcale nie musza się pytać o pozwolenie USA, Rosji czy Niemiec.

Comments are closed.