Niemieckie służby: Dżihadyści przygotowują nowy rodzaj zamachów. Ofiar mogą być setki

Niemiecki Federalny Urząd Kryminalny (BKA) uznał za możliwe ataki dżihadystów na infrastrukturę kolejową – podał dziennik „Westdeutsche Allgemeine Zeitung” (WAZ). Policyjni eksperci doszli do takiego wniosku po analizie najnowszych publikacji Al-Kaidy.

„Zamachy na pociągi poprzez sabotaż skierowany przeciwko trasom kolejowym wydaje się zajmować coraz więcej miejsca w planowanych scenariuszach dżihadystów” – powiedział rzecznik BKA dziennikarzom reprezentującym redakcje z grupy medialnej Funke, w tym „Westdeutsche Allgemeine Zeitung”.

Z przekazanych przez niego informacji wynika, że w lipcu na forum internetowym wykorzystywanym przez islamistów rozważana była możliwość wykolejenia pociągów w Europie. „Celem, do którego dążą, jest katastrofa na skalę porównywalną z wypadkiem w Bad Aibling w lutym 2016 roku” – wyjaśnił rzecznik BKA. W zawinionej przez dyspozytora ruchu kolizji dwóch pociągów zginęło wówczas 11 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych.

Rzecznik zastrzegł, że policji nie są znane konkretne plany zamachów na terenie Niemiec.

Polityk CDU Ansgar Heveling ocenił, że zamachy w rodzaju ataków na linie kolejowe mogą zyskać w przyszłości na znaczeniu. Jego zdaniem dżihadyści nie oczekują już od zamachowców „męczeńskiej śmierci”, co powoduje, że krąg potencjalnych sprawców może się poszerzyć – powiedział chadek kierujący pracami komisji spraw wewnętrznych Bundestagu.

Czytaj też: PILNE! Zderzenie pociągu relacji Gdynia – Bielsko-Biała – Zakopane. Kilkanaście osób poszkodowanych

1 KOMENTARZ

  1. Należy:
    – NATYCHMIAST odsunąć od władzy obecne zdegenerowane władze ZeSRE oraz państw Europy
    – NATYCHMIAST wprowadzić prawo delegalizujące lewackie organizacje działające na szkodę narodów Europy
    – NATYCHMIAST wygonić z Europy WSZYSTKICH muzułmanów

Comments are closed.