Co zrobi Andrzej Duda? Prezydent Polski przedstawia swoje projekty ustaw o sądownictwie [TRANSMISJA VIDEO NA ŻYWO]

Andrzej Duda. / Źródło: YouTube

Prezydent Andrzej Duda przedstawia swoje propozycje w zakresie nowych ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

W lipcu Duda zawetował dwie z trzech ustaw reformujących, które w skandaliczny sposób zostały przepchnięte przez Sejm. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości przegłosowali poprawki opozycji do ustawy blokami, według klucza partyjnego.

W tym samym czasie posłowie opozycji zachowywali się gorzej niż małpy z ZOO. Mieliśmy do czynienia z dociskaniem prowadzących obrady stołem, wyrywaniem im mikrofonów, wchodzeniem na krzesła i rzucaniem w przewodniczącego komisji kartek.

Prezydent Andrzej Duda wetując ustawy przygotowane przez resort Zbigniewa Ziobry, mówił między innymi, że jest to działanie m.in. ze względu na tryb procedowania tej ustawy.

Wówczas też Prezydent zapowiedział, że przedstawi w ciągu dwóch miesięcy swoje propozycje. Termin ich prezentacji został zapowiedziany na dziś, a Andrzej Duda ma to zrobić osobiście w samo południe. Jak będą wyglądały propozycje Prezydenta? Zapraszamy do oglądania transmisji!

Zobacz także: