Po tym nagraniu PiS żąda wyjaśnień! Poważne oskarżenia w stronę polityków PO i sędziów. „To manipulacja” [VIDEO]

PO sędziowie PiS
fot. YouTube

Do sieci trafiło nagranie, na którym widać polityków Platformy Obywatelskiej, którzy wychodzą ze wspólnego spotkania z najważniejszymi przedstawicielami władzy sądowniczej. Widzimy tam między innymi I Prezes Sądu Najwyższego, rzecznika Krajowej Rady Sądownictwa i byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego.

Żądam, by Grzegorz Schetyna przedłożył protokół z lipcowego spotkania z sędziami i wyjaśnił, co na nim ustalono – powiedział w środę w Sejmie Waldemar Buda (PiS). PO odpowiada, że spotkanie miało charakter organizacyjny i wiązało się z konferencją Platformy nt. zmian w sądownictwie.

Na nagraniu widać jak z Biura Krajowego PO przy ulicy Wiejskiej, nieopodal Sejmu, wychodzi wraz z politykami PO grupa sędziów, w tym I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf, rzecznik KRS Waldemar Żurek oraz b. prezes TK prof. Andrzej Rzepliński.

Zobacz także: Dramatyczne nagranie. Mikołaj z elfem rozwalili się na drzewie. Prezentów nie będzie [VIDEO]

Na początku środowego posiedzenia Sejmu posłowie PO i Nowoczesnej prosili o odroczenie obrad izby; przekonywali, że w związku z pracami nad prezydenckimi projektami ustaw dot. KRS i Sądu Najwyższego trwa niszczenie trójpodziału władzy, a PiS chce wpływać na niezależne sądy.

To jest film, który został nagrany przed wysłuchaniem publicznym, oficjalnym w Sejmie, na który klub Platformy zapraszał między innymi te osoby. Szukanie tutaj sensacji jest kolejną manipulacją – ocenił Borys Budka.

Budka dodał, że spotkanie dotyczyło kwestii organizacyjnych przed konferencją. Trzeba było usiąść, porozmawiać jak ona ma wyglądać, podzielić czas wystąpień. Prosto z tego spotkania udaliśmy się do Sejmu – powiedział wiceszef PO.

Podkreślił przy tym, że intencją Platformy nie było ukrycie czegokolwiek. Gdyby ktoś z nas chciał się spotykać tajnie, to zapewniam, że znaleźlibyśmy sto innych, lepszych miejsc niż siedzibę Platformy, która znajduje się przy Sejmie, na Wiejskiej – dodał polityk.

Czytaj więcej: Tak Gersdorf wyrolowała kolegów sędziów. „I po co było chodzić ze świeczkami pod Sąd Najwyższy?” Jej projekt zmian w SN idzie jeszcze dalej niż chciał PiS

Źródło: niezalezna.pl/PAP/Wolnosc24.pl