Poseł Platformy Obywatelskiej kapituluje i ogłasza zwycięstwo PiS

Antoni Mężydło. / fot. PAP/Marcin Obara

Poseł Platformy Obywatelskiej wieszczy zwycięstwo PiS w kolejnych wyborach parlamentarnych. Mówi, że to jest już przesądzone.

Mężydło twierdzi, że zmiany w rządzie „są przeprowadzone po to, by opozycji było trudniej”. PiS ociepla wizerunek partii, prowadzi politykę wycofania niektórych osób, w tym Jarosława Kaczyńskiego.

Poseł Platformy Mężydło nie daje szans swojej partii: „jeśli opozycja chce myśleć o wygraniu wyborów, to musi trzymać się swojej ideologii – tej bardziej liberalnej, ale nie myśląc o wygraniu najbliższych wyborów”.

Czytaj też: [TYLKO U NAS] Ziemkiewicz: Celem PiS jest przebudowa partii, żeby wygrać wybory [WYWIAD]

Wyraźnie o tym mówi zapytany, czy opozycja nie ma szans na wygranie wyborów parlamentarnych, które odbędą się w 2019 roku Mężydło: „tak mi się wydaje”.

Czytaj też: Najnowszy SONDAŻ: Wzrost poparcia i ogromna przewaga PiS-u. Do Sejmu wchodzi sześć partii

Antoni Mężydło skrytykował plan Petru, zaznaczając, że w zjednoczonej opozycji też musi być dominująca partią i nią jest Platforma Obywatelska, a nie Petru czy Nowoczesna.

Poseł jest bardziej optymistyczny odnośnie do samorządowych wyborów, ponieważ uważa, że PO ma „większą zdolność koalicyjną”, natomiast Prawo i Sprawiedliwość „musi wygrać bezwzględną większością w sejmikach, by móc rządzić.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.