Turyści zachwyceni. Polskie miasto w ścisłej czołówce światowego rankingu. Wyprzedziło całą Europę

296 pozycji znalazło się na turystycznym rankingu opublikowanym przez popularny portal Trip Adivsor. „Destinations on the Rise” jest układany na podstawie opinii użytkowników strony. Im większy wzrost pozytywnych ocen, tym wyższe miejsce w rankingu. Jedno z polskich miast uplasowało się na 5 pozycji. Co więcej, w pierwszej czwórce nie ma żadnego miasta z Europy.

Jak co roku, portal dla turystów Trip Advisor opublikował ranking „Destinations on the Rise”. Bierze się w nim pod uwagę opinie turystów z całego świata. Dotyczące one zakwaterowania, restauracji i zabytków.

Okazuje się, że w 2017 r. piątą pozycję zajął Gdańsk. Wyprzedził przy tym wszystkie inne europejskie miasta. Wyżej były wyspa Ishigaki w Japonii, hawajskie miasteczko Kapaa, Nairobi w Kenii i Halifax leżące w Nowej Szkocji.

Zobacz koniecznie: Nie żyje gwiazda show „Chłopaki do wzięcia”. Zmarł w wieku zaledwie 31 lat

Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz skomentował ranking: Z radością przyjęliśmy informację o kolejnym docenieniu atrakcyjności turystycznej Gdańska.

Dodał również: Stale rozwijamy naszą ofertę turystyczną i promujemy nasze miasto za granicą. Tym bardziej cieszą wysokie miejsca zajmowane w rankingach, które tworzą nasi goście

Czytaj też: Niemiecka policja zatrzymała polski konwój wojskowy przewożący amerykański sprzęt

Zdaniem Trip Advisora turyści, którzy odwiedzają Gdańsk, powinni zdecydowanie zobaczyć Główne Miasto, Bazylikę Mariacką i Muzeum II Wojny Światowej.

Nie jest to pierwszy sukces Gdańska. Rok temu miasto zajęło trzecią pozycję w rankingu European Best Destination.

Zobacz również: Wiemy jakie kary czekają za przekręcenie licznika. Mowa o latach za kratkami! Nowy projekt resortu sprawiedliwości

Źródło: innpoland.pl