„Zestrzel Niemca!” Powstaje gra o dywizjonie 303 [VIDEO]

303 Squadron: Battle of Britain/foto: YT

„303 Squadron: Battle of Britain” to nowa gra studia Movie Games. Producenci stawiają nie tylko na realistyczny symulator powietrznych walk. Gracz będzie miał również możliwość wcielenia się w mechanika samolotu oraz zwiedzania bazy, gdzie stacjonował legendarny polski dywizjon. Na crowdfundingowej platformie Kickstarter trwa właśnie zbiórka pieniędzy.

Twórcy zapowiadają, że postawili przede wszystkim na realizm historyczny. Gracz będzie mógł wziąć udział w starciach, które miały miejsce podczas Bitwy o Anglię. To nie wszystkie atrakcje.

W „303 Squadron: Battle of Britain” będziemy mogli również spojrzeć na wnętrze naszej zabójczej maszyny. W specjalnym trybie mechanika, każdy z graczy otrzyma możliwość dopasowania myśliwca do własnych wymagań. Wymiana silnika czy karabinów to tylko niektóre z możliwych modyfikacji.

Zobacz też: Makabryczne morderstwo w Lublinie. Ofiara udławiła się własną krwią

Grze nie można odmówić troski o wiedzę historyczną osób, które ją wybiorą. Między powietrznymi starciami i czasem spędzonym w hangarze, chętni będą mogli zwiedzić bazę Northolt, gdzie stacjonowali piloci z dywizjonu 303.

Twórcy ukryli w grze tajne misje. Pojawią się również postaci, które wpłynął na przedstawianą w czasie zabawy fabułę. Dla osób, które wesprą kampanie na Kickstarterze czekają dodatkowe unikalne misje oraz wersję gry przystosowaną do konsoli.

Jest to odpowiedź na głosy fanów naszej produkcji, którzy pytają o wspomniane rozszerzenia lub konkretne rozwiązania za pośrednictwem mediów społecznościowych – stwierdził Aleksy Uchański, prezes spółki.

Czytaj także: Włoski gigant zainteresowany Dawidem Kownackim! Polak bacznie obserwowany

Wiceprezes Movie Games przyznał, że kampania crowdfundingowa to tylko element kampanii marketingowej. Dodał Mateusz Wcześniak: Zebrane środki zostaną przeznaczone na rozwój dodatkowych funkcjonalności, ale to pozyskana przez nas informacja zwrotna od fanów będzie najważniejszym, bezcennym materiałem, który sprawi, iż zrealizowane pomysły będą dokładną odpowiedzią na zapotrzebowanie przyszłych graczy „303 Squadron: Battle of Britain”.

Zobacz również: Robert Lewandowski poza jedenastką roku UEFA! Zobacz kogo wybrali kibice

Link do zbiórki i dalszych informacji znajdziecie tutaj.

Źródło: kickstarter.com/polsatnews.pl