Reklama
 
PiS umocni socjalizm w służbie zdrowia

Szydło chce likwidacji NFZ 0

Prawo i Sprawiedliwość ogłasza, że po dojściu do władzy zlikwiduje Narodowy Fundusz Zdrowia, ale nie po to, by wprowadzić rynkową konkurencję, lecz by pieniądze na służbę zdrowia były wydawane...

Skąd wzięło się zło w gospodarce II RP. Przyczyny etatyzmu

Skąd wzięło się zło w gospodarce II RP. Przyczyny etatyzmu

Slawomir Suchodolski | 8

Etatyzm był kamieniem węgielnym wmurowanym pod budowę gmachu odrodzonej Polski – II Rzeczypospolitej.

Rząd przyjął nową ustawę Wilczka

Będzie wolność gospodarcza? 20

Jak poinformowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, rząd PO-PSL przyjął nową ustawę o prowadzeniu działalności gospodarczej, która rozwiązaniami wraca do wolnościowej ustawy Mieczysława Wilczka z 1988 roku.

Niemiecki profesor: Powinno istnieć prawo do opuszczenia strefy euro

Porzucenie euro czy głębsza integracja? 7

Tomasz Schuster, profesor ekonomii na uniwersytecie w Mannheim w Niemczech, uważa, że w traktacie dotyczącym strefy euro należy wprowadzić zmiany, które umożliwią wyjście kraju członkowskiego z eurolandu lub jego...

Prawda o II RP

Tomasz Sommer | 23
Autor

Państwo zawładnięte przez sanację nie mogło się zdecydować przed II wojną światową, czy chce iść w stronę modelu nazistowskiego, czy sowieckiego, ale z obu czerpało na potęgę.

Bóle porodowe świetlanej przyszłości

Stanisław Michalkiewicz | 42
Autor

Co będzie z naszą biedną ojczyzną po decyzji pana Sikorskiego, który nie będzie już kandydował do Sejmu z okręgu bydgoskiego? Kandydować ma stamtąd pani Teresa Piotrowska z frakcji psiapsiółek...

„Gazeta Wyborcza” a Powstanie Warszawskie
31 lipca, godz. 18:30. Dom Dziennikarza w Warszawie

„Gazeta Wyborcza” a Powstanie Warszawskie 2

Debata z udziałem Leszka Żebrowskiego, Stanisława Michalkiewicza oraz Marka Chodakiewicza dotycząca kłamstw i paszkwili Gazety Wyborczej (Gwiazdy Śmierci).

Podatnicy zapłacą 43 miliony odszkodowania?

Jak celnicy niszczą polski przemysł 8

Sławomir Siwy, przewodniczący Związku Zawodowego Celnicy PL, napisał list do premier Ewy Kopacz, w którym oskarża aktualne władze między innymi o to, że rękami celników niszczą polskie firmy i...

Korwin-Mikke rusza KORWIN-CAMPEREM

Start „Wakacji z Korwinem” 94

Partia KORWiN ogłosiła oficjalne rozpoczęcie akcji „Wakacje z Korwinem”, podczas której lider ugrupowania wraz z młodymi wolontariuszami z całej Polski odwiedzi w ciągu dwóch tygodni ponad 50 nadmorskich miejscowości...

Postępowiec nowym RPO

Sejm przyjął ustawę Grodzkiej! 11

Po „konwencji przemocowej”, projektach refundacji in vitro, pomysłach legalizacji tzw. „związków partnerskich”, wprowadzeniu tzw. „pigułki po” bez recepty Sejm przyjął ustawę o tzw. uzgodnieniu płci – informuje serwis pch24.pl.

Rośnie apetyt żyjących z podatków

Grzegorz Jakubowski | 0
Autor

Ustawa kominowa to wytwór polityków chcących pokazać wyborcom iluzję sprawiedliwości społecznej, której i tak nie ma.

Ile na bankructwie Grecji straciliby Niemcy? Struktura długów rozrzutnych południowców 5

Od roku 2010 znaczna większość greckich długów zmieniła właściciela – przeszła bowiem z instytucji i banków komercyjnych i prywatnych do instytucji i banków publicznych.

Rząd rozpędza wydatki w ramach kiełbasy wyborczej

Podwyżki w MSW 3

W ramach kiełbasy wyborczej (wybory parlamentarne odbędą się 25 października) po podwyżkach dla urzędników i emerytów przyszła pora na służby mundurowe.

Mord w Srebrnicy czyli śmierć ducha wojowniczości

Janusz Korwin Mikke | 92
Autor

Jeśli będziemy nadal tak wychowywać chłopców, to możemy już zwijać naszą cywilizację – i jak najszybciej sprowadzić muzułmanów, by nad nami panowali i doprowadzili nas do porządku.

Pięć lat za klapsa

Francja powalczy z „agresją seksualną z komunikacji miejskiej” 4

Walka o bezpieczeństwo ulic czy metra nie łechce odpowiednio lewicowej wrażliwości. Za to walka z przemocą wobec kobiet i seksizmem jest już uwagi rządzących socjalistów jak najbardziej godna...

ETPC żąda, by Włochy zinstytucjonalizowały związki homosiów!

Trybunał orzeka na podstawie sondaży! 1

Jak informuje instytut Ordo Iuris, Europejski Trybunał Praw Człowieka w zaskakującym orzeczeniu nakazał Włochom prawną instytucjonalizację homoseksualnych związków partnerskich.

Będzie rząd i parlament strefy euro?

Totalny absurd francuskiego socjalisty! 8

W liście do francuskiego tygodnika „Journal du Dimanche” Franciszek Hollande, socjalistyczny prezydent Francji, napisał, by w celu wzmocnienia Europy, w ramach strefy euro utworzyć osobny rząd, parlament i budżet.

Premier Włoch ogłosił wielką obniżkę podatków

Włochy czeka rewolucja kopernikańska 4

Mateusz Renzi, lewicowy premier Włoch, zapowiedział „rewolucję kopernikańską” w podatkach, polegającą na obniżkach podatków "bez zwiększania długu publicznego".

"Francuska kapitulacja” i „szantaż adwokatów”

Powraca sprawa francuskich odszkodowań dla Żydów 11

Sprawa odszkodowań dla Żydów, których deportowano z Francji kolejami tego kraju, pojawiła się kilka lat temu przy okazji ubiegania się SNCF (francuskie koleje) o kontrakt na dostawę TGV do...

Rynki finansowe czyli wielkie kasyno

Jakub Wozinski | 1
Autor

Jeszcze w 1986 roku na londyńskiej giełdzie wszystkie transakcje przechodziły przez ręce wąskiego grona uprzywilejowanych firm. Dziś granie na giełdzie stało się jedną z gier na smartfona.

Reklama

NCZAS.COM SPONSORUJĄ:

Najnowsze wpłaty (e-book w podzięce!):

Maciej W., Wrocław (20 zł)
Alicja S., Osielsko (20 zł)
Sergiusz B., Szczecin (15 zł)
Mirosław D., Bytom (10 zł)
Andrzej W., Miękinia (50 zł)
Łukasz K., Świdwin (30 zł)
Adam S., Osola (30 zł)
...
(pełna lista sponsorów)

Reklama

Na Facebooku