„Mój syn mógłby być premierem”. Te słowa Kornela Morawieckiego nie spodobają się niektórym w PiS

Słynny opozycjonista z okresu PRL, szef „Solidarności Walczącej”, Kornel Morawiecki w wywiadzie dla Super Expressu powiedział, że jego syn Mateusz Morawiecki mógłby być premierem.

Kornel Morawiecki powiedział: „Mój syn świetnie sobie radzi w rządzie, jest najlepszym ministrem i widziałbym go w każdej funkcji. Także w roli premiera”.

Czytaj też: Z tej strony ciosu się nie spodziewał. Od prawicy do lewicy wszyscy zdziwieni bezprecedensowym atakiem na Morawieckiego

Sprawa może być aktualna ponieważ w listopadzie planowana jest rekonstrukcja rządu. Spodziewana jest dymisja kilku ministrów, jednakże stanowisko premiera piastowane przez Beatę Szydło wydaje się być niezagrożone.

Jednak w dłuższej perspektywie, przed wyborami parlamentarnymi w 2019 r. zmiana na fotelu premiera wydaje się bardziej prawdopodobna niż dziś.

Jeden z polityków PiS tak ocenia szansę wicepremiera: „Prezes świetnie się dogaduje z Mateuszem Morawieckim. Widziałby go nawet w roli premiera”.

Czytaj też: W więzieniach praca wre. Liczba zatrudnionych wzrosła o połowę. Program „Praca dla więźniów” przynosi efekty

Kornel Morawiecki dodaje: „Mateusz nadaje się na każdą funkcję w rządzie, także na funkcję szefa rządu. W tym, co robi, ma moje pełne wsparcie. Dziś dzięki niemu budżet jest w świetnej kondycji”. – mówi nam Kornel Morawiecki.

Źródło: Super Express

Zobacz też: Przerażenie na twarzy tej kobiety mówi wszystko. Trzęsienie ziemi w trakcie telewizyjnego wywiadu na żywo [VIDEO]