Sommer o „pakiecie klimatycznym”

Prenumerata NCZ! z prezentem

Jutro – w sobotę o godz. 12:30 – Czytelników, którzy wciąż nie wyrzekli się telewizorów na rzecz globalnej sieci zapraszamy do obejrzenia „Magazynu Informacyjnego” w telewizji „Polsat News”. Nasz redaktor naczelny oraz równocześnie ekspert powiązanego z tygodnikiem Instytutu Globalizacji został zaproszony na rozmowę dotyczącą tzw. pakietu klimatycznego, który przez Unię Europejską jest traktowany jako warunek sine qua non skutecznej walki z globalnym ociepleniem.

W rzeczywistości jest to oczywiście zbiór kolejnych utrudnień dla polskiej gospodarki, które Donald Tusk jako „sukces” przywiózł z Brukseli na jesieni 2008 roku. Wśród postanowień pakietu kontrowersje budzi m.in. konieczność wykupywania przez elektrownie węglowe pozwoleń na 30% emisję CO2 (od 2013 roku), które w kolejnych latach będą rosły (aż do 100% w roku 2020)

Spośród artykułów opublikowanych w ostatnim czasie na nczas.com dotyczących globalnego ocieplenie polecamy:
– polemikę Korwin-Mikkego z Ziemkiewiczem dotyczącą przyczyn walki z globciem (tutaj)
– zbiór oryginalnych pomysłów urzędników (głównie z Brukseli) dotyczących ostatecznego rozwiązania kwestii ludzkiego czynnika w kształtowaniu klimatu (tutaj oraz tutaj)

Comments are closed.