TVN 24 potwierdza: Korwin-Mikke rośnie w siłę!

Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

O przełomowym dla Kongresu Nowej Prawicy sondażu (tutaj), według którego partia wchodzi do sejmu, poinformował oficjalny portal telewizji TVN 24 (tutaj)!

Jest to o tyle ciekawe, że jeszcze w marcu stacja ocenzurowała bardzo dobry dla partii Korwin-Mikkego sondaż przygotowany przez firmę Millward Brown. Wynikało z niego, że na KNP w wyborach do Parlamentu Europejskiego chce głosować trochę ponad 5 proc. wyborców. Prezenterzy „Faktów” pominęli ten fakt, a grafik programu przygotował wizualizację wyborczego poparcia, którą zamykała „Solidarna Polska” z 6 proc. Jak na naszych łamach pisał Korwin-Mikke (tutaj: Kongres Nowej Prawicy powoli rośnie w siłę. Kolejne kłody pod nogi!) na tym radosne cenzurowanie przez TVN się nie skończyło: „Jak dostrzegli telewidzowie i internauci, odpowiedź na drugie pytanie: ‚Na kogo głosowałbyś w wyborach do Sejmu?’ TVN podawała tak: PO – 32%, PiS – 31%, SLD – 9%, RP – 7%, PSL – 6% i SP – 1% – i wszyscy zapewne myśleli: ‚No tak – KNP znów poniżej 1%'” Tymczasem udokumentowane badaniem poparcie dla KNP kształtowało się na poziomie 4 proc.!

Zmiana frontu przez TVN może wynikać z obawy o kolejne zarzuty nierzetelności (internauci szybko wyłapują manipulacje) albo chęci mobilizacji sił postępu przeciwko rosnącej „faszyzacji” polskiej sceny politycznej. Z całą pewnością oznacza jednak, że zauważony kilka miesięcy temu trend (w badaniu Homo Homini z przełomu lutego i marca Nowa Prawica przebiła barierę 5% uzyskując 5,4%!) wzrostu poparcie dla partii naszego publicysty jest stały i nie można go od tak sobie zignorować!

Według cytowanego dzisiaj przez TVN24.pl badania, KNP jest jedyną liczącą się na prawicy siłą poza parlamentem! Korwin-Mikke nie tylko przegonił Solidarną Polskę Zbigniewa Ziobry (2 proc. poparcia) ale także zrównał się z silnie reprezentowanym w mediach głównego nurtu Polskim Stronnictwem Ludowym (5 proc.).

Comments are closed.